Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas dāmas grauj Poliju un izvirzās grupas otrajā vietā

Latvijas sieviešu hokeja izlase piektdien Rīgā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra ceturtajā spēlē izcīnīja pārliecinošu panākumu.

05.04.2024 21:48

LETA/ sportacentrs.com

Latvietes pirmspēdējā turnīra spēlē ar 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) sagrāva Poliju.

Pirmās trešdaļas vidū pirmos Latviju vadībā izvirzīja Krista Jipčaka.

Otrajā periodā pēc spēlētām nepilnām septiņām minūtēm vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Karina Šilajāne, kamēr perioda pēdējā minūtē 3:0 Latvijas labā panāca Līga Miljone.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā otro reizi mačā Polijas vārtos ripu raidīja Miljone, bet vēl pēc nepilnām divām minūtēm vairākumu rezultatīvi noslēdza Anna Lagzdiņa, rezultātam kļūstot 5:0.

Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām savus otros vārtus mačā guva Šilajāne.

Latvijas izlases vārtus sargāja Kristiāna Apsīte, kura atvairīja 52 pretinieču metienus un aizvadīja “sauso” spēli.

Svētdien meistarsacīkšu pirmajā mačā latvietes ar rezultātu 1:7 zaudēja Slovākijai, pirmdien ar 3:2 apspēlēja Itāliju, bet trešdien ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovēnijai.

Polijas hokejistes turnīru sāka ar zaudējumu Slovēnijai ar 1:4, otrajā mačā ar 3:2 papildlaikā pārspēja Lielbritāniju, kam sekoja neveiksme pret Itāliju ar 1:2.

Pēc četrām spēļu kārtām līdere ar deviņiem punktiem ir Slovākija, septiņi punkti ir Latvijai un Lielbritānijai, sešus punktus izcīnījusi Itālija, pieci punkti ir Slovēnijai, kamēr Polija iekrājusi divus punktus.

Latvijas izlase noslēdzošajā mačā 6. aprīlī tiksies ar Lielbritāniju.

Gatavojoties šim turnīram, Latvijas hokejistes piektdien aizvadīja pārbaudes spēli ar Poliju un uzvarēja ar 3:0.