Latvijas hokeja izlase pārbauda spēkus Slovākijā

Aizvadītās brīvdienās Harija Vītoliņa trenētā Latvijas hokeja izlase piedalījās pārbaudes turnīrā Slovākijā. Vispirms latvieši ”Kaufland” kausa izcīņā ar 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Norvēģiju, bet turpinājumā ar 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) zaudēja Slovākijai.

19.12.2022 06:03

Cīņā ar norvēģiem pirmās trešdaļas desmitajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Patriks Zabusovs, taču pēc septiņām minūtēm ripu Latvijas vārtos raidīja Tomass Bergs-Peulsens. Arī otrā perioda ievadā Latvija guva vārtus, šoreiz ar precīzu raidījumu izcēlās Patriks Ozols

Tuvojoties trešdaļas izskaņai, norvēģiem izdevās izmantot Mārtiņa Dzierkala divu minūšu noraidījumu. Otros vārtus Norvēģijas labā guva Andreass Martinsens.

Savukārt noslēdzošās trešdaļas sākumā jau Latvija tika pie vairākuma, kuru izmantoja Roberts Bukarts, un Latvija trešo reizi mačā izvirzījās vadībā. Arī šoreiz norvēģi panāca līdzsvaru, kad 47. minūtē Latvijas vārtsargu Ēriku Vītolu nevienādos sastāvos pārspēja Tobiass Fladebijs.

Uzvarētāja liktenis tika noskaidrots pagarinājumā, un to pirmajā minūtē paveica Uvis Jānis Balinskis. Vītols Latvijas izlases vārtos atvairīja pretinieka 29 metienus, bet pretējā cietoksnī Tobiss Normans neitralizēja Latvijas hokejistu 12 raidījumus.

Turnīra otrajā mačā Latvija sacentās ar mājinieci Slovākiju, kas iepriekš ar 6:0 pieveica Norvēģiju. Arī šajā cīņā slovāki dominēja un izskoloja mūsējos pēc pilnas programmas.

Mačā pret Latvijas hokejistiem Slovākija demonstrēja pārliecinošu sniegumu, izņemot trešajā periodā, kad jau cīņas liktenis bija skaidrs. Mājinieki jau no pirmajām minūtēm spēlēja agresīvi, un pēc Petera Cehlārika precīziem metieniem pirmo septiņu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Tikmēr Latvijai bija lielas problēmas izveidot reālas iespējas gūt vārtus.

Otrajā periodā slovāki turpināja spēlēt jaudīgi un iemeta vēl divas ripas, bet vienu no tām guva Cehlāriks, kurš tādējādi noformēja hat trick.

Šajā trešdaļā Latvijas hokejisti nespēja realizēt piecu minūšu vairākumu, bet Ēriku Vītolu pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem nomainīja Mariuss Bajaruns-Galejs.

Noslēdzošajās 20 minūtēs cīņa bija līdzvērtīga, jo Slovākija nedaudz atslābinājās. Taču tas nemainīja lietu kārtību, un mājinieki panāca 6:0, bet pēdējās sekundēs vairākumu realizēja Uvis Balinskis.

Par mača vērtīgāko spēlētāju mūsējo rindās atzina Oskaru Lapinski. Nākamās cīņas Latvijas izlasei paredzētas pirms pasaules čempionāta, kad mūsējie aizvadīs sešas pārbaudes spēles.