Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē zaudē Šveicei

Gatavojoties Pasaules čempionātam hokejā, pirmo cīņu ar šveiciešiem divu dienu laikā aizvadīja Latvijas hokeja izlase, kas pamatlaikā ar 3:5 piedzīvoja zaudējumu.

28.04.2023 22:12

Bez vārtu spēlē tika pavadītas gandrīz 20 pirmās spēles minūtes. Pirmā perioda izskaņā pašās vairākuma izspēles beigās Kaspars Daugaviņš nogādāja ripu Rolandam Ķēniņam, kurš no vārtu priekšas izvirzīja Latvijas izlasi vadībā ar 1:0.

Otrajā spēles trešdaļā šveiciešiem bija nepieciešama nedaudz vairāk par pusotru minūti, lai Tailers Mojs no iemetana apļa mestu ripu Ivara Punnenova vārtos un panāktu uz rezultāta tablo līdzsvaru.

Piecas minūtes pēc otrās trešdaļas sākuma Harija Vītoliņa komanda sagrieza karuseli pie Sandro Ašlimanna sargātajiem vārtiem. Filips Buncis veica slaidu loku gar vārtiem un pēc piespēles saņemšanas ieraudzīja pilnīgi tukšus vārtus savā priekšā, atgūstot vadību Latvijas komandai – 2:1.

Pusotru minūti pēc komandas otrajiem vārtiem, Latvijas vienība izspēlēja ripu līdz pretinieku vārtu labajam stūrim, kur melno ripuli pretinieku cietoksnī meta pieredzes bagātais Daugaviņš, pirmo reizi panākot divu vārtu pārsvaru (3:1), kas gan noturējās tikai 30 sekundes. Šveices rindās minimālu starpību atjaunoja Kelvins Tīrkaufs.

Noslēdzošajā perioda savus vārtus guva aizsargs Tobiass Geisers kuru Latvijas aizsargi pazaudēja vārtu priekšā, pēc Tailera Moja došanās vārtu virzienā. Moja mesto ripu Punnenovs atvairīja, bet tieši Geisers bija pirmais pie atlēkušās ripas, izlīdznot spēles rezultātu 13 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām.

Trešā perioda vidū Latvija praktiski tika pie divām pilnām minūtēm lielajā skaitliskā vairākumā, Punnenovam panākot pretiniekiem skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet Daugaviņa zobiem ciešot pēc saskarsmes ar Šveices hokejista nūju. Lielo pārsvaru izmantot Harija Vītolīņa padotie nespēja, bet pēc Roberta Bukarta noraidījuma septiņas minūtes līdz beigām Punnenova vārtos lidoja ceturtā ripa. Atkal izceļoties Mojam.

Spēles noslēgumā Latvijas komandas treneru korpuss nolēma izmēģināt spēkus ar sešiem laukuma spēlētājiem. Tomēr pozitīvu rezultātu tas nedeva, jo Svens Zentelers ieslidināja ripu tukšos vārtos – 5:3.

Pamatlaikā Latvijas komanda piedzīvoja zaudējumu, bet treniņu nolūkos tika spēlēts pagarinājums trīs pret trīs formātā. Piecu minūšu pagarinājumā vārti netika gūti. Pēcspēles metienu sērijā precīzi izcēlās jaunais Dans Ločmelis un pieredzējušais Roberts Bukarts, kamēr Punnenovs visus četrus šveiciešu bullīšus atsita.

Latvija – Šveice 3:5 (1:0, 2:2, 0:2)

Vārti: 19:17 Ķēniņš (Daugaviņs, Jaks vair.) 1:0, 21:36 Mojs (Lefels, Zentelers vair.) 1:1, 24:59 Buncis (Lapinskis, Ro. Bukarts) 2:1, 26:32 Daugaviņš (Andersons, Ābols) 3:1, 26:52 Tīrkaufs (Simions, Korvi) 3:2, 46:18 Geisers (Mojs) 3:3, 52:55 Mojs (Lefels, Zentelers vair.) 3:4, 59:24 Zentelers (Simions tukš.v.) 3:5
Vārtsargi: Ivars Punnenovs – Sandro Ašlimanns
Metieni: 21:26
Soda minūtes: 10:12