Latvijas hokeja izlase pārliecinoši zaudē Krievijas valstsvienībai

03.05.2009 21:51

Latvijas hokeja izlase pēdējā, trešajā mačā pasaules čempionāta otrā posma apakšgrupu turnīrā svētdien ar rezultātu 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) kapitulēja Krievijas izlasei un pagaidām vēl nav zināms vai Latvijas izlase kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Spēles rezultātu 12.minūtē, spēlējot vairākumā, atklāja Antons Kurjanovs, otrās trešdaļas sākumā Aleksejs Tereščenko panāca 2:0, bet vēl divas minūtes vēlāk vairākumā precīzi meta Oļegs Tverdovskis, bet vēl pēc nepilnas minūtes Kurjanovs panāca 4:0.

Pirmos vārtus Latvijas izlase atguva otrās trešdaļas 16.minūtē, kad, spēlējot vairākumā, Gunta Galviņa metiena ripas lidojuma virzienu pielaboja Herberts Vasiļjevs. Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē četru vārtu pārsvaru Krievijas izlasei atjaunoja Aleksandrs Frolovs, bet vēl pēc trīs minūtēm Tverdovskis panāca 6:1 Krievijas labā.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem ieņem Krievija, kurai ar septiņiem punktiem seko ASV, Latvija un Zviedrija. Piekto vietu ar četriem punktiem ieņem Šveice, bet Francijas valstsvienība pie punktiem pagaidām nav tikusi.

Pēdējās spēlēs pirmdien Zviedrija tiksies ar Franciju, bet ASV spēkosies ar Šveici. Pieņemot, ka Zviedrija pret Franciju spēs iegūt punktu, Latvijas izlasei jācer, ka Šveice nespēs ASV pieveikt pamatlaikā. Ja Šveicei, ASV un Latvijai turnīra noslēgumā būs vienāds punktu skaits, tad zemāku vietu ieņems tieši Latvijas izlase, neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Latvijas un Krievijas aktīvi sāka pagājušā gada pasaules čempionvienība Krievija un pirmajās divās minūtēs pa Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem tā izdarīja četrus metienus. Arī turpinājumā krievi uzbruka daudz aktīvāk, bet lēnām arvien sekmīgākus uzbrukumus sāka veidot arī Latvijas valstsvienība un septītajā minūtē bīstamu pretuzbrukumu izveidoja maiņa Herberts Vasiļjevs, Guntis Galviņš un Aleksandrs Ņiživijs. Savukārt nākamais uzbrukums jau kļuva par bīstamāko līdz tam brīdim – Miķelis Rēdlihs izdarīja tālu metienu, bet pie ripas viens pats vārtu priekšā nokļuva Lauris Dārziņš, kurš gan nespēja pārspēt Krievijas izlases vārtsargu Aleksandru Jerjomenko. Vēl divas minūtes vēlāk Jāņa Sprukta metiens trāpīja pa vārtu stabu un desmitajā minūtē metienu attiecība jau bija vienāda – 6:6.

Turpinājumā divu minūšu noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases aizsargs Oļegs Sorokins. Pirmo mazākuma minūti Latvijas hokejisti aizsargājās sekmīgi, tomēr turpinājumā krievi spēja izkombinēt vārtu guvumu – pēc Sergeja Mozjakina piespēles Kurjanovs varēja raidīt ripu tukšajā vārtu stūrī.

Krievijas izlase uz brīdi atkal pārņēma iniciatīvu, bet Latvija spēja izveidot divus bīstamus pretuzbrukumus – pirmajā no tiem tālā piespēle pie Herberta Vasiļjeva nenonāca, bet otrajā Sorokins precīzi piespēlēja Miķelim Rēdliham, kurš nonāca viens pret Jerjomenko, tomēr pēc viņa metiena starp kājsargiem ripa aiz vārtu līnijas nenokļuva. Turpinājumā Latvijas izlase turpināja veidot bīstamus momentus, bet tos pārtrauca vēl viens divu minūšu noraidījums, ko Georgijs Pujacs saņēma par spēles laika vilcināšanu. Šoreiz atkal pirmo minūti Latvijas hokejisti sekmīgi aizsargājās, neļaujot pretiniekiem nostāties zonā, bet otrajā krievi vērpa bīstamas kombinācijas, kas gan šoreiz līdz vārtu guvumam nenoveda un pirmā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 0:1.

Otro trešdaļu Latvijas izlase iesāka ļoti neveiksmīgi – sākotnēji Iļja Kovaļčuks no laukuma stūra atdeva piespēli Tereščenko, kurš panāca 2:0 ar metienu vārtu augšējā stūrī. Brīdi vēlāk divu minūšu noraidījumu nopelnīja Roberts Jekimovs un to ar veiksmīgu individuālo darbību spēja realizēt Tverdovskis, bet vēl pēc 46 sekundēm Kurjanovs panāca 4:0.

Pirmos bīstamos momentus otrajā trešdaļā Latvijas izlase izveidoja perioda vidū pēc tam, kad divu minūšu noraidījumu nopelnīja Kurjanovs. Tomēr nevienu no vairākuma laikā izveidotajiem vārtu gūšanas momentiem Latvijas hokejisti realizēt nespēja. Mačs turpinājās vienlīdzīgā spēlē ar nelielu Krievijas izlases pārākumu, bet Latvijas hokejisti vārtus atguva perioda beigās, kad vārtus guva komandas rezultatīvākais spēlētājs čempionātā Herberts Vasiļjevs.

Trešo trešdaļu Latvijas izlase atkal iesāka neveiksmīgi un atdeva pretiniekiem iniciatīvu. Tā jau pirmajās minūtēs Aleksejs Tereščenko izgāja viens pret Masaļski, bet raidīja ripu pāri vārtiem. Tomēr ceturtajā minūtē Krievijas izlase guva vārtus, kad pēc piruetes ripu vārtos raidīja Frolovs, savukārt vēl pēc trīs minūtēm Tverdovskis panāca 1:6.

Līdz mača beigām abas komandas vēl vairākas reizes spēja radīt bīstamus vārtu gūšanas momentus, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā ierindojās trešajā vietā un otrā posma apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Šveices valstsvienību, bet otrajā spēlē sestdien ar 7:1 sagrāva Franciju, sperot soli pretī iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Savukārt Krievija pirmajā grupu turnīrā ieņēma pirmo vietu, bet E apakšgrupas pirmajā mačā ceturtdien ar 6:5 pagarinājumā uzvarēja Zviedriju, bet otrajā spēlē sestdien ar 4:1 sakāva ASV komandu.

Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.