Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta mačā zaudē Somijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Tamperē pasaules čempionāta mačā zaudēja Somijai. Latvija piekāpās Somijai ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

14.05.2022 20:20

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rūdolfs Balcers. Vairāk pirmajā periodā uzbrukt mēģināja somi, bet bīstami momenti radās arī pie viņu vārtiem. Vispirms Ronaldam Ķēniņam neizdevās pārspēt somu vārtsargu Harri Sateri, bet devītajā minūtē pretuzbrukumā tieši Ķēniņš, izgājis divatā ar Balceru pret vienu somu aizsargu, viņš piespēlēja Balceram, kurš meistarīgi trāpīja tukšajā kreisajā vārtu augšējā stūrī – 1:0.

17.minūtē Somijai noraidījumu nopelnīja Sami Vatanens, taču par spīti diviem metieniem pa vārtiem, otro reizi vārti ieņemti netika.

Perioda laikā Latvijai bija četri metieni pa vārtiem, kamēr somi metuši tikai divreiz.30.minūtē Robertam Bukartam tika piešķirtas divas soda minūtes par Tēmu Hartikainena turēšanu ar nūju savu vārtu priekšā.Somi vairākumā daudz meta pa vārtiem, līdz pēc Mikaela Granlunda metiena no labās puses ripa trāpīja pa gala apmali un izleca vārtu priekšā otrā pusē, tieši uz nūjas Sakari Manninenam – 1:1.

34.minūtē divas soda minūtes nopelnīja arī Kristaps Sotnieks, un somu spiediens uz Latvijas izlases vārtiem kļuva arvien lielāks. 28 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām divas soda minūtes saņēma soms Marko Antila, taču rezultāts vairs nemainījās – 1:1.

Tāpat arī trešās trešdaļas sākumā vairākumu neizdevās realizēt, bet somu uzbrukumus vēlāk apslāpēja latviešu aizsardzība, iespējas gadījumā atbildot ar pretuzbrukumiem un vairāk traucējot ar metieniem somu vārtsargu.

Trīs minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām apšaubāmu noraidījumu pretinieku zonā nopelnīja Mārtiņš Dzierkals, un somiem vajadzēja tikai 18 sekundes, lai realizētu vairākumu. Vārtus ar metienu no kreisā iemetiena apļa tuvajā stūrī virs Elvja Merzļikina kājsarga guva pirmo spēli čempionātā aizvadījušais Mikaels Granlunds – 2:1 Somijas labā.

Savukārt pēc Riharda Bukarta iegrūšanas apmalē, Bukartam laukumu pametot ar asiņojošu degunu soda minūtes piešķirtas netika.

Pēdējās pusminūtes laikā Latvija nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču divreiz briesmās bija tieši Latvijas vārti.

Par labāko spēlētāju Latvijas vienībā tika atzīts Merzļikins, bet Somijas izlasē – Granlunds.