Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Latvijas hokejisti pārbaudes mačā ielaiž piecus vārtus un zaudē Dānijai

Latvijas hokeja izlase piektdien Esbjergā pārbaudes turnīra otrajā mačā ar 1:5 atzina mājinieces Dānijas pārākumu. Vienīgos vārtus mūsējo labā iemeta Emīls Ģēģeris, kurš tika nosaukts par šīs spēles labāko hokejistu valstsvienības sastāvā.

Jānim Kalniņam piektdien no saviem vārtiem bija jāizvelk četras ripas. (Foto: LHF)
12.11.2021 22:23

Pārbaudes turnīra pirmajā mačā Latvijas hokejisti ceturtdien ar 3:0 droši apspēlēja Norvēģiju, sauso maču aizvadot vārtsargam Jānim Kalniņam.

Savukārt piektdien pirmajā trešdaļā komandām bija maz vārtu gūšanas iespēju, taču vairāk spēlē bija jāiesaistās Kalniņam. Viņam gan nācās kapitulēt pašā pēdējā perioda minūtē, kad pretuzbrukumā precīzu metienu izpildīja Matiass Bau Hansens, atklājot spēles rezultātu.

Neveiksmīga Latvijas izlasei bija otrās trešdaļas izskaņa, jo 28 sekunžu laikā Kalniņš divreiz reizes vilka ripu ārā no saviem vārtiem – dāņiem vārtus guva Niklass Andersens un Martins Eskildsens. Līdz ar to ļoti īsā laikā mājinieki bija panākuši 3:0.

Ātri vien ar pirmo precīzo metienu atbildēja arī Latvija – pēc pamatīga cīniņa vārtu priekšā darba golu guva Emīls Ģēģeris, kuram tā bija pirmā ripa izlasē.

Trešās trešdaļas pašā sākumā Latvija nonāca iedzinējos ar 1:4, jo vairākumu, uz sodīto soliņa atrodoties Denisam Smirnovam, izmantoja Sērens Nīlsens.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Latvija asā cīņā pie pretinieku cietokšņa iemeta ripu pretinieki vārtos, taču tiesneši jau laicīgi signalizēja, ka šis guvums netiks ieskaitīts.

Latvija savlaicīgi nomainīja Kalniņu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nepilnas divas minūtes pirms beigām saņēma piekto ripu savos vārtos. Dānija noslēgumā guva itin pārliecinošu uzvaru.

Dānija – Latvija 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Vārti: 19:25 Bau Hansens (Frederiksens) 1:0, 34:19 Andersens (M. Jensens, Nīlsens) 2:0, 34:47 Eskildsens (K. Jensens, Ēlers) 3:0, 36:03 Ģēģeris (Buncis, Batņa) 3:1, 41:02 Nīlsens (Brugizers, Šēls – vair.) 4:1, 58:08 Bau Hansens (tukšos vārtos) 5:1
Metieni: 29:31
Soda minūtes: 8:10
Vārtsargi: Tomass Lili – Jānis Kalniņš