Latvijas hokejisti pasaules čempionāta mačā zaudē Čehijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta cīņā Tamperē zaudēja Čehijai.

19.05.2022 22:50

Latvija piekāpās Čehijai ar 1:5 (0:5, 0:0, 1:0). Vārtus Latvijas komandā guva Arturs Kulda.

Pirmie vārti krita spēles piektajā minūtē, kad pēc uzmetiena no zilās līnijas Merzļikins ripu atvairīja, taču tieši uz nūjas Hinekam Zohornam, kurš raidīja ripu pustukšos vārtos – 1:0 Čehijas izlases labā.

Pēc Oskara Batņas noraidījuma, kas tika saņemts savu vārtu priekšā, aizsargājot Merzļikinu no pretinieku uzbrucējiem, čehi 56 sekunžu laikā guva otros vārtus. Ar piespēlēm tika izraustīta Latvijas aizsardzība, Romanam Červenkam no labā iemetiena apļa ripu pāri Merzļikina kājsargam raidot pustukšā vārtu stūrī – 2:0.

3:0 čehi panāca septītās minūtes nogalē, kad Jakubs Fleks Latvijas aizsardzības zonā pie apmales ieguva ripu un piespēlēja Mihaelam Špačekam, kurš ar metienu no neērtās puses guva vārtus.

17.minūtē ceturtos vārtus guva Tomāšs Hērtls, bet 64 sekundes pirms pārtraukuma pēc lieliskas piespēles uz vārtu tālo stabu piekto ripu Latvijas izlases vārtos raidīja Davids Pastrņāks – 5:0.

Par čehu pārsvaru pirmajā periodā liecina arī metinu pa vārtiem skaits. Latvijas hokejisti pretinieku vārtsargu Karelu Vejmelku traucēja vien trīsreiz, kamēr čehi vārtu guvumā pārvērta piecus no 17 metieniem.

Otro trešdaļu vārtos Merzļikina vietā uzsāka Artūrs Šilovs, bet Latvijas hokejisti spēlēja aktīvāk, šajā periodā vairāk metot pa vārtiem nekā pretinieki – astoņi metieni pret čehu četriem.

Pa četrām soda minūtēm periodā nopelnīja gan Latvija, gan Čehija, taču vārti gūti netika.

Trešajā trešdaļā bija pagājusi 61 sekunde, kad Latvija guva savus pirmos vārtus spēlē. Rihards Bukarts no labās puses apslidoja pretinieku vārtus un meta pa vārtiem. Vejmelka ripu atvairīja, bet pirmais pie tās bija Latvijas izlases aizsargs Arturs Kulda, ripu caur padusi vārtsargam raidot vārtos – 1:5.

45.minūtē Mārtiņu Dzierkalu ar neatļautu paņēmienu apturēja aizsargs Jans Ščotka, uz divām minūtēm dodoties uz noraidīto soliņa, taču vēl vienus vārtus iemest Latvijas hokejistiem neizdevās.

Tāpat arī atlikušajā spēles laikā nevienam no hokejistiem gūt vārtus neizdevās, Čehijai uzvarot ar 5:1.

Par labāko Latvijas komandā tika atzīts vārtsargs Artūrs Šilovs, kurš atvairīja visus 11 pretinieku mestās ripas. Čehijai labākā spēlētāja balva tika uzbrucējam Davidam Krejči, kurš sakrāja divas rezultatīvas piespēles.

Čehijai pa diviem rezultativitātes punktiem nopelnīja arī Červenka, Pastrņāks, Zohorna un Hērtls (visiem – 1+1).

Vārtos Vejmelka atvairīja 16 no 17 metieniem, bet Merzļikins pretējos vārtos pirmajā trešdaļā tika galā ar 12 no 17 metieniem.

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija ar Čehiju tikusies desmit reizes un nav uzvarējusi nevienā mačā. Punktos “aizķerties” vien izdevies 2006.gadā par neizšķirtu un desmit gadus vēlāk par zaudējumu pēcspēles metienu sērijā.

Piektdien Latvija cīnīsies ar Austriju, svētdien latvieši pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs otrdien ar maču pret Zviedriju.