Latvijas U-20 hokeja izlase pārliecinoši pieveic Lielbritānijas vienaudžus

13.12.2010 17:59

Latvijas U-20 hokeja izlase, kurā spēlē arī hokejisti no kluba “Liepājas Metalurgs”, pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmajā spēlē šodien ar rezultātu 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) pārliecinoši pieveica Lielbritānijas vienaudžus.

Latvijas komandas labā pa diviem vārtiem guva guva Elvijs Biezais un Zemgus Girgensons, kurš izpildīja arī divas rezultatīvas piespēles, bet pa vienam precīzam metienam izpildīja Kristiāns Pelšs un Juris Upītis, kura rēķinā vēl trīs rezultatīvas piespēles. Savukārt Lielbritānijas komandā goda vārtus guva Tomass Skvairs.

Spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Biezais, bet otros vārtus Girgensons guva tikai mača 36.minūtē. Tomēr nākamajās četrās minūtēs Latvijas hokejisti guva trīs vārtus pēc kārtas un ieguva drošu vadību ar 5:0. Trešās trešdaļas sākumā Skvairs realizēja skaitlisko vairākumu un vienus vārtus atguva, bet sešas minūtes pirms spēles beigām Upītis sasniedza mača galīgo iznākumu 6:1.

Šajā mačā Latvijas komanda izdarīja 48 metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr Lielbritānijas hokejisti Jāni Kalniņu traucēja tikai 14 reizes.

Vēl vienā pirmdienas spēlē Itālijas izlase ar rezultātu 6:0 (0:0, 3:0, 3:0) sagrāva Japānas valstsvienību.

Nākamajos mačos Latvijas izlase otrdien spēkosies ar Ukrainu, ceturtdien paredzēts mačs ar Japānas izlasi, piektdien tai pretiniekos būs Itālijas valstsvienība, bet pēdējā mačā svētdien Latvijas hokejisti spēkosies ar turnīra saimnieci Baltkrievijas komandu. Šo spēli, visticamāk, tiešraidē translēs arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iekļūs tikai turnīra uzvarētāji.

Latvijas izlases mērķis ir atgriezties augstākajā divīzijā.

Kā ziņots, Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi trīs reizes, pēdējo reizi no tām šī gada sākumā, kad nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.