Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Latvijas U20 hokejisti divreiz atspēlējas un trešajā trešdaļā salauž Austriju

Pirmo soli pretim vietas saglabāšanai IIHF pasaules U20 meistarsacīkšu elites divīzijā spērusi Latvijas U20 valstsvienība, kas Kanādas pilsētā Halifaksā pārspēja (5:2) vienaudžus no Austrijas.

Latvijas U20 valstsvienības uzbrucējs Darels Dukurs cīņā pret Austriju. (Foto: IIHF/HHOF)
02.01.2023 19:19

Austriešiem šodien nācās iztikt bez 18 gadus vecā apslimušā komandas vadošā aizsarga Dāvida Reinbahera, kurš ikdienā pārstāv Šveices Nacionālās klubu Klotenes “Flyers”, šosezon aizvadītajās 28 spēlēs nopelnot 14 (2+12) rezultativitātes punktus.

Spēles pirmā trešdaļa tika aizvadīta saraustīti, cīņai noritot ar vairākām pauzēm. Hokejs, kurā būtiski neizpaudās Latvijas izlases pārākums gan meistarībā, gan fiziskajā sagatavotībā, bija izdevīgāks austriešiem, kuri sestajā minūtē guva pirmos vārtus, kad pēc Zviedrijas kluba Engelholmas “Rögle” 17 gadus vecā aizsarga Īana Šercera kvalitatīvas piespēles Patrika Bērziņa sargātā cietokšņa priekšā ar ripu izrāvās Luka Auers, meistarīgi apspēlējot latviešu vārtsargu (1:0).

Pēcāk Latvijas hokejisti periodiski spēja veikt ofensīvas, kā arī neilgā laika sprīdī nopelnīt divus skaitliskos vairākumus pēc kārtas. Abos latviešiem bija problēmas nostiprināties pretinieku zonā, Latvijas komandai ko bīstamu izveidojot vien abu skaitlisko pārsvaru noslēgumos. 17. minūtē vairākumu izdevās realizēt Danam Ločmelim, kurš nomānīja Austrijas U20 valstsvienības hokejistu, veicot asu un precīzu plaukstas metienu (1:1), kā arī pārtraucot teju 160 minūtes ilgušo izlases sauso sēriju.

Latviešiem neveiksmīgi izvērtās pirmā perioda atlikusī daļa, kad Austrijas komandas kapteinis Vincencs Rorers 18. minūtē ripu raidīja zem Patrika Bērziņa kājsarga (2:1), vārtsargam nospēlējot nepārliecinoši.

Trešdaļas pēdējā minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa tika nosūtīts Rainers Rullers, Latvijas U20 izlasei pirmoreiz spēlē nokļūstot mazākumā.

Otrajā periodā latvieši Austrijas komandai sniedza vēl divas iespējas spēlēt vairākumā. Visās reizēs Latvijas aizsardzība izrādījās pārāka.

Cīņai ritot uz priekšu, arvien izteiktāk izpaudās Latvijas hokejistu pārākums, 38. minūtē Arta Ābola vadītajai komandai izlīdzinot rezultātu (2:2). No aizvārtes vārtu priekšā izslidoja Anrī Ravinskis, kura metienu atvairīja austriešu vārtsargs Tomass Farmaiers, savukārt pie atlēkušās ripas pirmais tika Emīls Veckaktiņš, panākot 2:2.

Noslēdzošajā periodā pilnībā dominēja Latvijas izlase, tā devītajā minūtē neilgi pēc neizmantota vairākuma no iemetienu apļa rezultatīvu metienu veicot Veckaktiņam (3:2), kurš guva savus otros vārtus šodien.

50. minūtē 5+20 minūšu disciplinārsodu par neatļautu spēka paņēmienu ar celi izpelnījās austriešu uzbrucējs Fins van Ē. Ilgo skaitlisko pārsvaru latvieši realizēja vienreiz, pirmos vārtus šajās pasaules U20 meistarsacīkstēs gūstot uzbrucējam Sandim Vilmanim (4:2).

Austrieši pirmo metienu pa vārtiem šajā trešdaļā veica vien 18. minūtē.

Latvija – Austrija 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Vārti: 5:20 Auers (Šercers, Zablatnigs) 0:1, 16:16 Ločmelis (G. Ozoliņš, Laviņš, vair.) 1:1, 17:53 Rorers (Šercers, Auers) 1:2, 37:01 Veckaktiņš (Ravinskis, Hodass) 2:2, 48:50 Veckaktiņš (Simanovičs) 3:2, 51:22 Vilmanis (Veinbergs, Hodass, vair.) 4:2, 58:54 Hodass (Feņenko, t.v.) 5:2.
Metieni pa vārtiem: 46:13 (12:7, 12:5, 22:1)
Soda minūtes: 6:31 (2:4, 4:0, 0:27)
Vārtsargi: Patriks Bērziņš – Tomass Farmaiers.