“Kuršiem” pārbūves sezonā jāiztiek bez play-off jumta

Florbola klubs “Kurši” Latvijas virslīgas regulārās sezonas pēdējās divās spēlēs ar rezultātu 1:7 savā laukumā piekāpās “Lielvārdei/FatPipe” un viesos ar 4:12 zaudēja komandai “Talsu NSS/Krauzers”. Liepājnieki sezonu noslēdza kopvērtējuma 10. vietā un nepiedalīsies izslēgšanas spēlēs.

22.05.2021 22:51

Regulārā čempionāta izskaņas svarīgākais mačs mūsējiem sestdien bija savā laukumā pret “Lielvārdi/FatPipe”. Lai cerētu uz dalību play-off turnīrā, kuršiem bija noteikti jāuzvar, taču panākuma vietā nācās samierināties ar pasmagu sakāvi pret “Kuršu” spēlējošā galvenā trenera bijušo komandu.

Lielvārdes vienība ceļu pretī svarīgajai uzvarai sāka ar patālu metienu pirmā perioda 6. minūtē, bet nepilnu pusotru minūti vēlāk realizēja soda metienu un palielināja savu pārsvaru līdz 2:0.

Mājiniekiem pārtraukumā spēku un domu koncentrēšanai bija vajadzīgs vairāk laika, nekā to atvēl spēles noteikumi, un otro periodu kurši sāka ar divu minūšu noraidījumu par laika vilcināšanu. Viesi šādu dāvanu izmantoja un guva trešos vārtus. It kā ar to nepietiktu, perioda vidū Oskars Bergmanis ieraidīja bumbu savos vārtos un deva vēl vairāk iemeslu domāt, ka gados ļoti jaunā Liepājas komanda atbildīgajā cīņā ir pārdegusi.

“Kuršu” drošinātāji turpināja svilt arī trešajā periodā. Nepilnas minūtes laikā viesi vārtu guvumos pārvērta vēl divas mūsējo kļūdas un līdzīgi sodīja laukuma saimniekus vēl pēc divarpus minūtēm. Liepājnieki pretī lika vienīgi Ralfa Poļa precīzo metienu perioda vidū, bet pamatlaika pēdējā minūtē Roberts Alonderis nerealizēja soda metienu.

Nākamajā dienā pēc šīs kapitulācijas “Kurši” devās uz Talsiem, kur pirmais periods beidzās ar mājinieku minimālu vadību. Otrajā trešdaļā kuršu laivā parādījās sūce – mūsējie 20 minūšu laikā ielaida 7 vārtus –, bet caurumu kaut cik izdevās aizlāpīt vienīgi mača noslēdzošajā periodā.

Tad cīņas gaita izlīdzinājās, tomēr mājinieki uz katriem viesu vārtiem atbildēja ar savu golu un noturēja stabilu 7-8 vārtu pārsvaru. Mūsējiem pamatlaika pēdējā minūtē bija iespēja deficītu nedaudz sadeldēt, tomēr pieredzējušie Bergmanis un Akmeņlauks 17 sekunžu laikā nerealizēja pa vienam bullītim.

Toms Peniķis zaudētāju labā guva 2 vārtus, bet Ralfs Laukagals divreiz rezultatīvi piespēlēja.

Liepājnieki regulāro sezonu noslēdza 10. vietā un tāpat kā 2018.gadā nekvalificējās izslēgšanas spēlēm.