“Liepāja” izbraukumā ar 4:3 apspēlē līderi “Zemgali”/LLU

“Optibet” Latvijas hokeja līgā sestdienas centrālajā spēlē “Liepāja” izbraukumā sagādāja pirmo neveiksmi Jelgavas “Zemgale”/LLU (4:3).

18.09.2021 19:50

Kamēr “Zemgale”/LLU sezonu sāka ar trim uzvarām, “Liepāja” vispirms ar 1:4 kapitulēja “Mogo”/LSPA un pēc tam svinēja smagu panākumu Daugavpilī (3:2), taču tieši kurzemnieki jau 15. sekundē izvirzījās vadībā. Klāvs Plānics atguva ripu pie apmales, mērķtiecīgi devās uz vārtiem, un ripu mērķī dabūja Rihards Fomins (1:0).

Drīzumā “Zemgale”/LLU neizmantoja 35 sekundes piecatā pret trijiem, vēlāk pati izturēja mazākumu, bet trešdaļas vidū uzdāvināja liepājniekiem otros vārtus. Pavirša piespēle aizsūtīja kurzemniekus trijatā pret vienu aizsargu, un Māris Miezis panāca 2:0.

Otrā perioda vidū jau 3:0 liepājnieku labā panāca nepilnus 22 gadus vecais baltkrievs Artjoms Anosovs – Minskas “Dinamo” uzbrucējs tika izlaists vārtu priekšā, un viņš guva savus pirmos vārtus Latvijas čempionātā.

Četrarpus minūtes vēlāk mājinieki sāka atspēlēšanās misiju. Vispirms Artūrs Ozoliņš vairākuma sākumā pielaboja Mārtiņa Poreja metienu no zilās līnijas, otrās trešdaļas vidū pēc viņa metiena ripa iekūleņoja vārtos, bet sešas minūtes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu ar tālu metienu šķietami izrāva Rinalds Rosinskis (3:3).

Jelgavnieku prieki gan bija ļoti neilgi, jo jau pēc 36 sekundēm Plānics vārtu priekšā izspēlēja Fominam – uzvaru izrāva “Liepāja” (4:3). Fominam tā, gluži kā Ozoliņam, bija otrā ripa spēlē, bet Plānicam jau trešā rezultatīvā piespēle.

Zemgale/LLU – Liepāja 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Vārti: 0:15 Fomins (Plānics) 0:1, 9:28 Miezis (Plānics) 0:2, 30:04 Anosovs 3:0, 34:48 Ozoliņš (Porejs, Tambijevs, vair.) 1:3, 49:16 Ozoliņš (Jekimovs) 2:3, 54:11 Rosinskis 3:3, 54:47 Fomins (Plānics, Miezis) 3:4.
Metieni: 43:24.
Soda minūtes: 8:10.
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Māris Jučers.