Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja” pieveic “Olimp” un izvairās no sērijas beigām

“Optibet” hokeja līgas pusfinālsērijas ceturtajā spēlē “Liepāja” ar 3:1 savā laukumā pārspēja “Olimp/Venta 2002”, tādējādi izvairoties no sērijas beigām un samazinot starpību līdz 1-3.

29.03.2021 21:40

“Liepājai” vismaz uz laiku izdevās nepieļaut “Olimp” debiju Latvijas čempionāta finālā, taču “Olimp” fināla sasniegšanai joprojām ir ļoti parocīgās pozīcijās.

“Olimp” iepriekšējo divu mēnešu laikā tikai divos mačos pret “Zemgali” bija guvusi mazāk par diviem vārtiem, bet šodien Māri Jučeru izdevās pārspēt tikai vienreiz, turklāt arī tad ar vārtsarga kļūdas palīdzību.

“Liepāja” šodienas mačā ātri izvirzījās vadībā, kad Klāvs Plānics realizēja vairākumu. Tobrīd 2+2 minūšu sodu izcieta Edijs Brahmanis, kurš ar nūju bija trāpījis pretiniekam pa seju.

Pirmā perioda izskaņā “Olimp” panāca izlīdzinājumu ar strauju pretuzbrukumu, kurā Emīls Ezītis palika viens pret Jučeru, un Jučers izgāja no vārtiem, cenšoties pirmais tikt pie ripas, taču nedaudz nokavēja, un Ezītim sanāca vienkāršs metiens tukšos vārtos.

Otrajā periodā “Olimp” tika pie vairākuma, taču vārtus ielaida pati – par to parūpējās Ričards Birziņš un Romāns Ņekļudovs, veikli izspēlējot ātro uzbrukumu divi pret vienu, un Ņekļudovs panāca vadību “Liepājai”.

Otrā perioda vidū sekoja ļoti nepatīkams starpgadījums, kad laukuma centrā Arvils Bergmanis centās veikt spēka paņēmienu pret ātrumu uzņēmušo Emīlu Ločmeli, taču trāpīja viņam ar elkoni pa seju.

18 gadus vecais Ločmelis guva nopietnu savainojumu, laukumu atstāja uz nestuvēm un ar kakla ortozi, un tika ziņots, ka viņš uzreiz nogādāts slimnīcā.

Šī epizode spēles beigas nozīmēja arī Bergmanim, un “Liepāja” par to sodīja, lielajā vairākumā panākot 3:1 savā labā. Par to parūpējās Egīla Kalna vārtu guvums.

Spēles trešajā periodā “Olimp” uzbruka daudz vairāk, taču Jučers pēc savas pirmā perioda kļūdas spēlēja pārliecinoši, un principā bīstamāki bija pat “Liepājas” pretuzbrukumi.

“Liepāja” pēdējās minūtēs izturēja arī divus mazākumus un uzvarēja ar 3:1, liekot sērijai atgriezties “Olimp” laukumā.

“Liepāja”-“Olimp/Venta 2002” 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Vārti: 5:59 Pleinics (Salija, Mickevičs) (vair.) 1:0, 17:10 Ezītis (Bajaruns) 1:1, 25:47 Ņekļudovs (Birziņš) (maz.) 2:1, 30:20 Kalns (Ozoliņš) (vair.) 3:1
Metieni: 22:33
Vārtsargi: Māris Jučers – Kārlis Zakrevskis