“Liepāja” sāk ar kaujiniecisku uzvaru

28.08.2020 22:49

Hokeja klubs “Liepāja” piektdien pārbaudes turnīru “Amber puck” sāka ar uzvaru vārtu guvumiem bagātā spēlē pret “Zemgali/LLU” – 5:3 (1:1, 1:1, 3:1).
Pirmajā periodā Arta Ābola trenētie Jelgavas aļņi piedāvāja Liepājas lauvām strauju spēles tempu, no kura viesi lielas dividendes neieguva. Trešdaļas vidū rezultātu atklāja mājinieki, tiesa, zemgalieši samērā drīz panāca neizšķirtu.

Arī otrais periods aizritēja līdzvērtīgā cīņā. Vārtu gūšanas momentiņi veidojās lauvām, bet savu spēli uz pretuzbrukumiem veidojošie aļņi radīja momentus. Pēc viena kontruzbrukuma Jelgavas komanda arī samērā pelnīti izvirzījās vadībā, taču “Liepāja” drīz vien atspēlējās. Gipters raidīja vārtu virzienā ripu, ko uztvēra Mazurs-Mago un no tuvas distances apspēlēja Cimermani.

Mūsējie palielināja spiedienu, taču to mazināja mājinieku noraidījums, un arī pēc otrajām 20 minūtēm ledushalles jaunie tablo vēstīja par neizšķirtu – 2:2.

Trešajā periodā ilgi nebija jāgaida, lai HK “Liepāja” atgrieztos vadībā. Nīmanis gan nopelnīja noraidījumu, taču sāncenši izlīdzināja sastāvus. Spēlē četri pret četri Zabis uzvarēja iemetienā un uzreiz atspēlēja ripu Grīnbergam, kurš to trieca devītniekā.

Nepagāja ilgs laiks, kad zemgalieši izšķērdēja vēl vienu teicamu pretuzbrukumu, par ko liepājnieki pretiniekus uzreiz sodīja ātri un skaisti. Metienu no kreisā borta atvairīja jelgavnieku vārtsargs, bet vārtu priekšā pirmais pie ripas bija Ozoliņš, kurš panāca jau 4:2 mājinieku labā.
Tajā brīdī spēles spriedze sasniedza kulmināciju. Mačs nebija rupjš, bet tas bija attīstījies līdz visnotaļ fiziskam un spēka paņēmieniem bagātam duelim. Iespējams, ka pat pārāk fiziskam, ņemot vērā, ka tā bija tikai pārbaudes spēle.

Liepājnieks Miezis nopelnīja 5 minūšu noraidījumu, ko “Zemgale” atšķaidīja ar savu noraidījumu, tomēr vairākuma pēdējā sekundē iestūma ripu vārtos un ieguva labas izredzes uz izglābšanos.

Tomēr punktu spēlei pielika lauvas, kuru pēdējo golu mačā tukšos vārtos raidīja Plānics.

Sestdien “Liepāja” turnīra otrajā spēlē spēkosies ar hokeja skolu “Rīga”.