“Liepāja” tikai pēcspēles metienos uzvar “Dinaburgas” hokejistus

Latvijas “Optibet” hokeja līgā negaidīti sarežģītu panākumu šovakar svinēja Normunda Sējēja trenētā “Liepāja”, kas savā laukumā piecas reizes, tostarp arī pēdējā pamatlaika minūtē izlaida minimālu pārsvaru, pēcspēles metienu sērijā ar 6:5 pieveicot “Dinaburgu”.

03.03.2021 21:12

Šosezon aizvadītajās piecās savstarpējās spēlēs par favorītiem uzskatītajiem liepājniekiem veicies tikai nedaudz labāk – kurzemnieki svinējuši trīs panākumus.

Pēdējā mačā “Liepāja” nespēja turpināt četru uzvaru sēriju, izbraukumā ar 0:1 pagarinājumā piekāpjoties līderei Jelgavas “Zemgale/LLU”.

Šovakar pirmie vārti tika gūti cīņas 122. sekundē, kad ar metienu no vārtu priekšas daugavpiliešu cietoksni iekaroja Romāns Nekļudovs.

Trešdaļas priekšpēdējā minūtē cienīgu sniegumu laukumā rādošā “Dinaburga” atspēlējās, mājinieku kļūdu pretuzbrukumā vārtu guvumā pārvēršot savulaik Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) uzspēlējušajam krievu leģionāram Iļjam Olonovam – 1:1.

Tomēr līdzsvaru uz tablo Latgales vienība līdz pārtraukumam nosargāt nespēja, šīssezonas atklājumam Raivo Freidenfeldam no vārtu priekšas atgūstot vadību (2:1) “Liepājas” komandai.

Pavērsieniem bagātā otrajā periodā laukumā dominēja liepājnieki, tomēr abas komandas guva pa diviem vārtiem katra, “Dinaburgai” divreiz atspēlējoties, savukārt “Liepājai” divreiz atgūstot minimālu pārsvaru. 25. minūtē ar tālu metienu Māri Jučeru liepājnieku vārtos pārsteidza Sergejs Berdņiks (2:2), bet trešdaļas vidū 68 sekunžu intervālā sākumā Klāvs Plānics ļāva “Liepājai” panākt 3:2, savukārt ar savu otro ripu spēlē pēcāk atbildēja Iļja Olonovs – 3:3.

Mazāk nekā piecas minūtes līdz perioda izskaņai Kārlis Ozoliņš ceturto reizi ļāva vēju pilsētas klubam iegūt pārsvaru – 4:3.

Aizraujošā hokejā noslēdzošajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma te viena, te otra komanda. 44. minūtē “hat-trick” sev nokārtoja Olonovs, kuram šis bija 12. vārtu guvums aizvadītajās 14 spēlēs – 4:4.

Turpinājumā liepājnieki nerealizēja izgājienu viens pret viens, savukārt daugavpilieši apmēram divas minūtes nepārtraukti atradās “Liepājas” aizsardzības zonā.

Kurzemnieki vājuma brīdi pārvarēja, uzreiz metoties uzbrukumā. Vienā no tādiem labi pie laukuma apmales pacīnījās Artūrs Salija, pēcāk ripu Marka Slavinska vārtos ar ātru metienu triecot Linardam Mazuram-Mago – 5:4.

Atlikušajā pamatlaika daļā daugavpilieši izturēja divus skaitliskos mazākumus, kā arī savā starpā dūres izvicināja “Dinaburgas” policists Haims Joffe un liepājnieks Kristaps Nīmanis, kurš jau iepriekš bija iesaistījies asumos ar pretiniekiem. Abi karstgalvji tika noraidīti līdz spēles beigām.

Liepājniekiem pietrūka nieka 22 sekundes, lai noturētu uzvaru pamatlaikā – tieši tik daudz laika bija atlicis, kad Jegors Jegorovs ar tālu metienu pārspēja nepārliecinoši nospēlējušo Jučeru (5:5).

Sekojošajā pagarinājumā krietni ilgāk ripu kontrolēja “Liepāja”, taču labāko vārtu gūšanas momentu izveidoja viesi, “Dinaburgas” hokejistam neizmantojot izgājienu vienatnē pret Jučeru.

Pēcspēles metienos visu nokārtoja Klāvs Plānics un Kārlis Ozoliņš, kuri arfiligrāniem bullīšiem nokārtoja mājiniekiem pelnītus divus punktus.

Regulārās sezonas finiša taisnē “Liepājai” paredzēts sešu mājas spēļu maratons – kurzemnieki no 6. līdz 19. martam pa divām reizēm uzņems Rīgas “Olimp/Venta 2002”, Jelgavas “Zemgale/LLU”, kā arī HS “Rīga” vienības. Turpretim “Dinaburga” 6. martā mājās spēkosies pret Rīgas “Mogo/LSPA”.

“Liepāja” – “Dinaburga” 6:5 (2:1; 2:2; 1:2; 0:0; 1:0)
Vārti: 2:02 Nekļudovs (Plānics, Birziņš) 1:0, 18:13 Olonovs (Fiļipovs) 1:1, 19:29 Freidenfelds (Mazurs-Mago, Kaleiņikovs) 2:1, 24:13 Berdņiks (Pečura, Fiļipovs) 2:2, 29:13 Plānics (Nīmanis, Zabis) 3:2, 30:21 Olonovs (Pečura) 3:3, 35:11 Ozoliņš (Mickevičs) 4:3, 43:25 Olonovs (Pečura) 4:4, 52:08 Mazurs-Mago (Kaleiņikovs, Salija) 5:4, 59:38 Jegorovs (Olonovs, Meļņikovs) 5:5, 65:00 Ozoliņš 6:5.
Metieni: 64-35
Soda minūtes: 33-37
Iemetieni: 50-33
Vārtsargi: Māris Jučers – Marks Slavinskis
Labākie spēlētāji: Klāvs Plānics – Iļja Olonovs