Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

“Liepājas metalurgam” ceturtā uzvara pēc kārtas

21.12.2012 20:15

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) “Liepājas metalurgs” hokejisti aizvadīja spēli Soļigorskā, kur tikās ar vietējo hokeja klubu “Šahtjor”. Liepājnieki svinēja ceturto uzvaru pēc kārtas ar rezultātu 5:3. “Liepājas metalurga” labā šodien ar diviem vārtiem izcēlās Mārtiņš Gipters, bet pa vieniem guva Ainārs Podziņš, Jānis Straupe un Povilas Verenis.

Liepājniekiem šī bija pēdējā no piecām izbraukuma spēlēm. Pirmajā spēlē “Liepājas metalurgs” piedzīvoja zaudējumu pret Grodņas “Ņeman”, tomēr nākamajās trīs spēlēs liepājnieki izcīnīja trīs uzvaras, kas turnīra tabulā ļāva apsteigt šodienas pretiniekus Soļigorskas “Šahtjor” un pakāpties uz ceturto vietu.

Spēles rezultātu 8. minūtē atklāja liepājnieki, kad pēc Zeltiņa un Voroņina piespēlēm mājinieku vārtsargu Mihailu Šibanovu pārspēja Ainārs Podziņš. Pēc nepilnām sešām minūtēm mājinieki panāca izlīdzinājumu, kad Jāni Kalniņu skaitliskajā vairākumā pārspēja Iļja Kambovičs – 1:1.

Otrā perioda piektajā minūtē Mārtiņš Gipters lielajā vairākumā atkārtoti izvirzīja vadībā “Liepājas metalurgu”, bet vēl pēc nepilnām piecām minūtēm Gipters guva savus otros vārtus spēlē – 3:1. Otrā perioda otrajā pusē mājinieki atkal izmantoja skaitlisko vairākumu, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz minimumam(2:3).

Jau trešā perioda 64. sekundē Jānis Straupe, izmantojot skaitlisko vairākumu, panāca divu vārtu pārsvaru, tomēr trešā perioda 7. minūtē “Šahtjor” guva savus trešos vārtus vairākumā un atkārtoti samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 3:4. Kaut arī perioda turpinājumā mājinieki biežāk meta pa Kalniņa sargātajiem vārtiem, tomēr spēles 53. minūtē Povilas Verenis guva liepājnieku piektos vārtus un uzstādīja spēles galarezultātu – 5:3.