Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Liepājas metalurgam” svarīga uzvara BAČ

24.11.2012 21:01

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) kārtējā spēlē ‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti savu skatītāju priekšā uzņēma hokeja klubu ‘’Šahtjor’’ no Soļigorskas. Liepājnieki izcīnīja smagu uzvaru ar rezultātu 2:1.

Liepājniekiem pirms šīs spēles bija aizvadījuši divas mājas spēles pret BAČ līderiem “Metalurg” no Žlobinas, un abās spēlēs piedzīvojuši zaudējumus (1:4 un 0:3), kas pagarināja liepājnieku zaudējumu sēriju līdz četriem zaudējumiem pēc kārtas. Pirms šīvakara spēles liepājnieki BAČ kopvērtējuma tabulā pēc aizvadītām 22 spēlēm ar izcīnītiem 38 punktiem bija noslīdējuši uz 6. vietu.

Liepājnieki ar šīvakara spēles oponentiem šosezon jau ir vienreiz tikušies, kad abas komandas tikās Soļigorskā, kur metalurgi uzvarēja ogļračus ar rezultātu 2:1 (vārtus guva Zeltiņš un Mickevičs). Pirms šīvakara spēles hokeja klubs “Šahtjor” pēc aizvadītām 25 spēlēm ar izcīnītiem 46 punktiem BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma 4. vietu.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Kalniņš, bet kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J. Auziņš. Metalurgu laukuma spēlētāju virknējumos bija notikušas dažas būtiskas izmaiņas, jo Rīgas ‘’Dinamo’’ sastāvā ir atgriezušies G. Skvorcovs un R. Bukarts. Tāpat Liepājas komandu ir pametis vienu spēli šai komandā aizvadījušais Robs Šremps.

Jau spēles otrā minūtē liepājnieki nokļuva zaudētāju lomā, jo ripa no rikošeta ielidoja mājinieku vārtos. Perioda turpinājumā neliels pārsvars piederēja viesiem. Tomēr mājinieki, aktīvi spēlējot pretuzbrukumā, perioda 10. minūtē piespieda kapitulēt viesu vārtsargam. Vārtu guvums E. Brancim ar maiņas partneriem. Perioda turpinājumā mājiniekiem bija labas iespējas izvirzīties vadībā, spēlējot vairākumā. Tomēr arī metalurgu vārtsargam darba netrūka.

Otro periodu abas komandas sāka ar abpusēji asiem uzbrukumiem. Mājiniekiem bija vairākas labas iespējas izvirzīties vadībā, spēlējot vairākumā. Viesi vairākkārt bīstami nospēlēja vārtu priekšā, tomēr tas nekādas izmaiņas spēles rezultātā nenesa. Otrā periodā komandas pie vārtu guvuma tā arī netika.

Arī trešo periodu liepājnieki sāka mazākumā, bet viesi to neprata izmantot. Perioda turpinājums bija līdzīgs abu pirmo divu periodu ritējumam, kad laukumā bija daudz spēku divcīņu, bet līdz reālam vārtu apdraudējumam neviena no komandām nespēja nonākt. Spēles 55. minūtē liepājniekiem spēlējot vairākumā E. Siksna ar metienu no zilās līnijas vadībā izvirzīja mājiniekus. Lai arī kā viesi necentās, tomēr rezultātu tiem izlīdzināt neizdevās.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pirmdien pulksten 18:30 Liepājas ledus hallē, kad tie atkārtoti tiksies ar hokeja klubu ‘’Šahtjor’’.