“Liepājas metalurgs-2” vēlreiz paklūp Omskā

28.02.2013 14:08

Šodien savu ceturto spēli MHL-B grupas izslēgšanas spēli aizvadīja hokeja klubs “Liepājas metalurgs-2”, kuri izbraukumā spēlēja pret Omskas (Krievija) “Jastrebi” spēlētājiem. Liepājnieki piekāpās mājiniekiem pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:5.

Vakar abas komandas Omskā aizvadīja trešo spēli savā starpā, un spēles papildlaikā mājinieki izrāva uzvaru ar rezultātu 4;3 (A. Ugoļņikovam trīs gūti vārti), bet pagājušās nedēļas nogalē Liepājā aizvadīja pirmās divas savstarpējās MHL-B grupas izslēgšanas spēlēs. Jaunie metalurgi abās mājas spēlēs svinēja uzvaru ar rezultātiem 4:1 un 2:0. Taisnības labad gan jāatzīst, ka omskieši spēlēja tikai ar trīs maiņām, jo vīzu problēmu dēļ Latvijā netika ielaisti virkne šīs komandas spēlētāji.

Liepājnieku treneri šodien savu vārtu drošību bija uzticējuši R. Petkusam, kuram šīsdienas spēles bija pirmā MHL-B grupas izslēgšanas spēlēs, bet pretinieku vārtos stājās Vladislavs U. Liepājnieki šīsdienas spēlei bija pieteikuši 5 aizsargus un 13 uzbrucējus.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā perioda 13. minūtē, kad precīzs bija liepājnieku rezultatīvākas spēlētājs E. Homjakovs. Perioda 20. minūtē mājinieki panāca rezultāta izlīdzinājumu.

Otrā perioda ceturtajā minūtē mājiniekiem vēlreiz izdodas pārsteigt liepājnieku vārtsargu, un tādējādi tie izvirzījās vadība. Perioda devītajā minūtē mājinieki nopelnīja izpildīt soda metienu pēc R. Mamčica pārkāpuma, tomēr metalurgu vārtsargs izrādījās veiksmīgāks un meistarīgāks par mājinieku spēlētāju. Perioda 18. minūtē mājinieki guva savus trešos vārtus, tomēr liepājnieki nepadevās, un L. Rimjans pēc nepilnas minūtes atkal samazināja vārtu starpību.

Trešais periods sākās ar metalurgu ofensīvu, un piektajā minūtē tas vainagojās ar R. Kaļinovska gūtajiem vārtiem. Rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Spēles 53. minūtē mājinieki atkal izvirzījās vadībā. Perioda 19. minūtē metalurgu treneri bija spiesti ņemt 30 sekunžu pārtraukumu, un tas palīdzēja, jo dažas sekundes pēc spēles atsākšanās L. Rimjans gūstot savus otros vārtu aizvadītā spēlē, panāca rezultāta izlīdzinājumu. Spēles pamatlaikā komandas vairāk vārtus neguva, un tāpēc arī šodien komandas bija spiestas aizvadīt 10. minūšu spēles papildlaiku.

Papildlaikā komandas spēlē 4:4 spēlētāju sastāvā līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Spēles papildlaiks metalurgiem izvērtās gana sarežģīts, jo pirmājās piecās minūtēs bija divi noraidījumi. Tomēr liepājnieki spēja nosargāt savus vārtus neiekarotus. Arī papildlaikā komandas vārtus neguva, un tas nozīmēja, ka komandām bija jāmet pēcspēles metienu jeb bullīšu sērijas.

Pēcspēles metienu sērijā pēc pirmajiem trīs metieniem no katras komandas puses arī uzvarētājs netika noskaidrots, jo katra komanda pa vienai reizei pārspēja vārtsargu. Liepājniekiem precīzs bija E. Homjakovs. Otrā metienu sērijā veiksmīgāki bija mājinieki, un līdz ar to viņi svinēja uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 5:4.

MHL-B grupas izslēgšanas spēļu 1/8 finālu uzvarētāji tiek noskaidroti pēc trīs uzvarētām spēlēm, un tāpēc 3. martā pulksten 17:00 komandas tiksies piekto reizi Liepājā.

MHL-B grupas izslēgšanas spēles
“Jastrebi” – “Liepājas metalurgs-2” – 5:4 SO (1:1,2:1,1:2;0:0)
Vārti: 12:37 0:1 Homjakovs (Hodzko), 19:27 1:1 Koroļovs (Ugoļņikovs), 23:39 2:1 Beļinskijs (Perežogins; Komorovs), 37:42 3:1 Jevsejenko (ļevkins; Beļinskijs), 38:35 3:2 Rimjans (Kaļinovskis), 44:59 3:3 Kaļinovskis (bez piespēles), 52:57 4:3 Aļimovs (Mirošņičenko), 58:39 4:4 Rimjans (Mamčics), 5:4 Koroļovs (pēcspēles metiens)
Vārtsargi: Vladislavs U– Reinis Petkus
Metieni pa vārtiem: 39:38 (8:8;17:10;5:15;9:5)
Soda minūtes: 4:12+soda metiens (2:4;2:4;0:0;0:4)