Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

”Liepājas metalurgs” atkārtoti piekāpjas ”Gomeļ”

13.01.2013 18:30

Šodien Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) ‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti aizvadīja spēli Gomeļā, kur atkārtoti tikās ar Latvijas hokejista A. Tribuncova pārstāvēto hokeja klubu ‘’Gomeļ’’.

Liepājnieki vāji aizvadot spēli nevienādos sastāvos atzina mājinieku pārākumu ar rezultātu 4:6.

Liepājnieki ar šīsdienas pretiniekiem tikās pirms divām dienām, un vāji aizvadot spēles trešo periodu piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3:7. Metalurgu labā vārtus guva S. Voroņins, A. Mickevičs un J. Straupe. Neskatoties uz šo zaudējumu metalurgiem, joprojām izdevās saglabāt BAČ kopvērtējumā 4. vietu ar izcīnītu 71 punktu 38 spēlēs. ‘’Gomeļ’’ pēc aizvadītām 38 spēlēm ar izcīnītiem 95 punktiem ir stabilā 2. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos iepriekšējā spēlē ne pārāk veiksmīgi spēlējošo J.Kalniņu bija nomainījuši pret J. Auziņu. Mājinieku vārtos arī šodien stājās viens no BAČ labākajiem vārtsargiem-S. Šabanovs. Arī šodien metalurgu sastāvā laukumā devās R. Bukarts, kurš pirms divām dienām izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

Spēles rezultāts tika atklāts jau 19. sekundē, kad precīzs bija R. Bukarts. Pirmā perioda sestajā minūtē A. Mickevičs dubultoja liepājnieku rezultātu, izmantojot vairākumu. Perioda 19. minūtē mājinieki, spēlējot vairākumā vienus, vārtus atguva. Metienu attiecība pēc pirmā perioda 15-7.

Otro periodu liepājnieki bija spiesti sākt mazākumā, jo pirmā perioda beigās tika noraidīts E. Brancis. Mājinieki to nespēja izmantot. Perioda astotajā minūtē E.Siksna ar maiņas partneriem atjaunoja divu vārtu pārsvaru liepājniekiem, spēlējot mazākumā. Tomēr mājinieki mazāk kā pēc minūtē atkal guva vārtus, tādējādi tomēr izmantojot savu vairākumu. Perioda 11. minūtē mājinieki panāca rezultāta izlīdzinājumu, jo viesi atkal spēlēja mazākumā. Otros vārtus aizvadītā spēlē no A. Tribuncova piespēles guva A. Protaseņa. Pēc zaudētiem trešajiem vārtiem metalurgu treneri nolēma veikt vārtsargu maiņu, un tādējādi vārtos stājās J. Kalniņš. Otrā periodā metienu attiecība 8-7.

Trešā perioda ceturtajā minūte A. Protaseņa guva savus trešos vārtus aizvadītajā spēlē, un tādējādi izvirzīja savu komandu vadībā. Tomēr liepājnieki nepadevās, un E. Kalns ar maiņas partneriem spēles 53. minūtē rezultātu atkal izlīdzināja. Perioda 16. minūtē metalurgus atkal iegāza spēle mazākumā, jo mājinieki atkal izvirzījās vadībā. Vel pēc divām minūtēm, mājiniekiem gūstot sestos vārtus, tika noteikts aizvadītās spēles uzvarētājs. Metienu attiecība trešā periodā 8-9.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 15. janvārī pulksten 17:30 Žlobinā, kad tā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Metalurg’’. Liepājniekiem tā būs pēdējā spēle BAČ regulārā čempionāta pirmā kārtā.

Gomeļ – Liepājas metalurgs – 6:4 (1:2,2:1,3:1)

Vārti: 00:19 0:1 Bukarts (Zeltiņš), 06:45 0:2 Mickevičs (vairākumā) (Brancis; Zabis), 18:25 1:2 Seņkevičs (vairākumā) (Protaseņa), 27:38 1:3 Siksna (mazākumā) (Mickevičs; Demiters) 27:50 2:2 Protaseņa (vairākumā) (bez piespēles), 30:35 3:3 Protaseņa (vairākumā) (Tribuncovs), 43:51 4:3 Protaseņa (Musienko; Horomando), 52:28 4:4 Kalns (Straupe; Bullītis), 55:13 5:4 Solomonovs (vairākumā) (Musienko), 57:53 6:4 Pavlovičs (Kačans)

Vārtsargi: Sergejs Šabanovs – Jānis Auziņš (no 30:35-Jānis Kalniņš)

Soda minūtes: 26:18