Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājas Metalurgs” cieš sakāvi un izstājas 1/4 finālā (video)

05.03.2013 18:20

Šovakar aizvadītas kārtējās spēles Baltkrievijas Atklātajā hokeja čempionātā. Vienā no mačiem Liepājas “Metalurgs” savā laukumā cieta sakāvi pret Soļigorskas “Shahter” (2:7) un ar trim zaudējumiem trīs spēlēs izstājās no play-off turnīra. Liepājnieki 1/4 finālā izstājās jau trešo sezonu pēc kārtas.

Abas komandas regulārajā sezonā finišēja viena otrai blakus. Soļigorskas “Shahter” 50 spēlēs izcīnīja 92 punktus, ar ko pietika ceturtajai vietai, bet liepājnieki ar 78 punktiem bija piektie. Sešos savstarpējos mačos uzvaras tika dalītas uz pusēm. Sezonas sākumā labāka bilance bija “Metalurgam”, kas uzvarēja trīs no pirmajām četrām spēlēm (2:1, 2:1, 2:5, 5:3), taču regulārā turnīra noslēgumā “Shahter” uzvarēja abās atlikušajās cīņās – 4:2 un 3:1. “Shahter” bija pārāks arī pirmajās play-off spēlēs – 2:0 un 5:4 (otrajā pagarinājumā).

Ceturtdaļfinālā sērija tiek izspēlēta līdz trim uzvarām, līdz ar to “Metalurgam” vairs nebija, kur atkāpties. Spēles sākums bija veiksmīgs – nebija pagājušas pat divarpus minūtes, kad, pateicoties Edgara Branča metienam, liepājnieki jau bija vadībā (1:0). Drīz pēc tam “Metalurgs” tika pie pirmā vairākuma, tomēr astotajā minūtē Artjoms Volkovs panāca izlīdzinājumu (1:1). 14.minūtē Vladimirs Markelovs vadībā izvirzīja viesus, bet otrās trešdaļas sākumā Volkovs dubultoja pārsvaru (3:1).

Kamēr liepājnieki nebija nopelnījuši nevienu soda minūti, “Shahter” bija tikuši jau pie četriem noraidījumiem. Diemžēl “Metalurgs” savas iespējas neizmantoja, bet tad svilpes sekoja uz otru pusi – īsā laikā divi noraidījumi, un jau 5:1 baltkrievu labā. Mača 38.minūtē beidzot nostrādāja arī “Metalurga” vairākums, bet tuvāk pietuvoties mājiniekiem neizdevās – beigās graujošs zaudējums ar 2:7, kas nozīmēja arī sezonas beigas. “Metalurgs” kopš atgriešanās Baltkrievijas ārēs allaž izstājies jau 1/4 finālā – pirms gada “Metalurgs” zaudēja Grodņas “Neman” (1-3), bet pirms tam piekāpās arī Žlobinas “Metallurg” (0-3).

Metalurgs – Shahter 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

Vārti: 2:29 Brancis 1:0, 7:27 Volkovs (Dadjunovs, Navarenko) 1:1, 13:51 Markelovs 1:2, 24:17 Volkovs (Dadjunovs) 1:3, 32:20 Medvedevs (Volkovs, Andruščenko, vair.) 1:4, 34:06 Kambovičs (Volkovs, Andruščenko, vair.)1:5, 37:30 Birziņš (Ankipāns, Kuzmenkovs, vair.) 2:5, 45:43 Volkovs (Kambovičs, Nikolajevs) 2:6, 54:01 Jeronovs (Jefimenko, Čupris, vair.) 2:7
Vārtsargi: Jānis Auziņš – Mihails Šibanovs