Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

”Liepājas metalurgs” hokejisti turpina ”uguņot” pārbaudes spēlēs pret VHL klubiem

03.08.2012 22:00

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda turpinot gatavoties jaunajai sezonai šovakar savās mājās Liepājas ledus hallē aizvadīja ceturto pārbaudes spēli, kurā tie atkārtoti uzņēma pagājušās sezonas Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionu hokeja klubu ‘’Toros’’ no Ņefķekamskas. Liepājnieki svinēja kārtējo uzvaru ar rezultātu 4:2.

Savu pirmo savstarpējo tikšanos abas komandas aizvadīja Liepājas ledus hallē pagājušo sestdien, kad sīvā cīņā uzvarēja mājinieki ar rezultātu 3:0. Liepājnieku labā vārtus guva M.Diļevka, A.Kuzmenkovs un N.Ališauskas.

Arī pirms šīs spēles ‘’Liepājas metalurgs’’ treneri nebija veikuši nopietnas sastāva izmaiņas. Laukumā nedevās aizsargs Jānis Bullītis, bet vārtos atkal savu vietu ieņēma Jānis Kalniņš, kurš aizvadīja veiksmīgu iepriekšējo spēli pret šiem pašiem pretiniekiem. Liepājnieku nomināli otrais vārtsargs J.Auziņš nebija pieteikts šai spēlei.

Arī šovakar no spēles pirmās minūtes abas komandas spēlēja atklātu uzbrukumu hokeju. Laba izdevība jau spēles pirmā minūtē bija liepājniekiem atklāt spēles rezultātu, tomēr pirmie pie vārtu guvuma tika viesi, kas guva vārtus spēles otrā minūtē. Pie vārtu guvama tika Ņ.Kozlovs. Tādējādi pārtrūka mājinieku 121:33 ‘’sausās’’ minūtes pirmssezonas pārbaudes spēlēs. Par abu komandu nopietno noskaņojumu liecināja asumi pie abu komandu vārtiem. Un tas noveda pie noraidījuma viesu komandā, kuru liepājnieki nespēja izmantot. Liepājniekiem vel viena izdevība uzspēlēt vairākumā radās perioda pēdējās divās minūtes. Tomēr tajās tuvāk vārtu guvumam bija viesi, kas gandrīz izmantoja mājinieku rupju pozicionālo kļūdu. Droši nospēlēja J. Kalniņš, kas glāba savu komandu no otro vārtu zaudējuma.

Otrie perioda sākumā liepājnieki nonāca mazākumā, kuru pretinieki neprata izmantot, jo tika noraidīts T.Zeltiņš. Periodu daudz aktīvāk uzsāka liepājnieki, tomēr ilgstoši nespēja atrast īsto atslēgu pretinieku vārtu atslēgšanai. Līdz periodā astotā minūtē liepājnieku ceturtai maiņai izdevās atslēgt pretinieku vārtus. Savus otros vārtus liepājnieku labā guva A.Baburins. Perioda vidū sākās nopietni asumi abu komandu starpā, kas noveda pie abpusējiem noraidījumiem. Liepājniekiem pat diviem spēlētājiem. Pēc īsa brīža liepājnieki palika trīs spēlētāju sastāvā. Liepājnieku labā spēle aizsardzībā un Kalniņa stabilais sniegums vārtos neļāva pretiniekam atgūt vadību. Kas neizdevās pretiniekamspēlējot vairākumā, tas liepājnieku ceturtais maiņai izdevās 15 minūtē spēlējot vienādos sastāvos. Pie vārtu guvuma tika T.Tiļļa. Liepājnieki turpināja ‘’uguņot’’ atrazdamies uz viļņa, un trīs minūtes pirms perioda beigām izmantojot vairākumu, panāca divu vārtu pārsvaru. Vārtu guvums aizsargam N.Ališauskas. Pretiniekam neprotot izmantot, kārtējo liepājnieku noraidījumu periods noslēdzās liepājniekiem uz patīkamas nots.

Trešo periodu viesi iesāku ar pamatīgu spiedienu uz mājinieku vārtiem, un tas vainagojas ar kārtējo liepājnieku noraidījumu. Un atkal pretinieks nespēja caursist droši stāvošo Kalniņu. Tomēr viesi pie sava otrā vārtu guvuma tika, kad periods bija tieši pusē. Otros vārtus šai spēlē savā individuālā statistikā ierakstīja Ņ.Kozlovs. Turpinoties asai spēlei, liepājniekiem iznāca uzspēlēt trijatā pret četriem pretinieku spēlētājiem. Perioda pēdējās piecās minūtēs liepājnieki pārgāja uz spēli no aizsardzības. Kad līdz perioda beigām bija mazāk nekā minūte pretinieks noņēma vārtsargu, un tas P. Verenim ļāva gūt ceturtos vārtus liepājnieku labā. Skanot spēles beigu signālam liepājnieki varēja svinēt trešo uzvaru pēc kārtas pirmssezonas pārbaudes spēlēs.

Nākamo pārbaudes spēli Liepājas metalurga hokejisti aizvadīs rīt Ventspilī pret pagājušās sezonas VHL regulārās čempionāta astotās vietas ieguvējiem hokeja klubu ‘’Kazcink-Torpedo’’ no Ustkamenogorskas, kuru liepājnieki ar rezultātu 3:0 uzvarēja trešdien. Liepājnieku labā divus vārtus guva P.Verenis, bet ar vieniem gūtiem vārtiem izcēlās ”Liepājas metalurga’’ hokeja komandas jaunieguvums A.Baburins.
_____________________________________________________________________
Pirmsezonas pārbaudes spēle
”Liepājas metalurgs” hokeja komandas sastāvs.
Vārtsargi:Jānis Kalniņš; Nauris Grīnvalds
1.maiņa-Vents Feldmanis-Nerius Ališauskas; Toms Zeltiņš -Sergejs Voroņins -Lauris Bajaruns
2.maiņa-Mārtiņš Gipters – Ričards Birziņš; Māris Diļevka- Jānis Straupe-Povilas Verenis
3.maiņa-Reinis Demiters–Edgars Siksna; Arturs Mickevičs –Arturs Kuzmenkovs–Edgars Brancis
4.maiņa-Raimonds Tūbelis- Ēriks Ševčenko;Toms Tiļļa-Bruno Zabis-Aleksandrs Baburins
Rezervē: Kārlis Liepiņš;Egīls Kalns

Liepājas metalurgs-HK ‘’Toros’’ 4:2 (0:1,3:0, 1:1)

Vārti: 01:33 0:1 Kozlovs(Saļņikovs;Horošanskis), 27:02 1:1 Baburins (Tiļļa;Zabis), 34:22 1:2 Tiļļa (Ševčenko), 36:211:3 Ališauskas (vairākumā) (Bajaruns), 50:00 3:2 Kozlovs(Solovjovs;Dubrovskijs), 59:51 4:2 Verenis (tukšos vārtos) (Demiters;Diļevka),

Vārtsargi:Kalniņš-Hakimovs