”Liepājas metalurgs” izrauj uzvaru spēles pēdējās sekundēs

23.09.2012 19:00

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti šovakar Baltkrievijas pilsētā Soļigorskā aizvadīja kārtējo Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) regulārās sezonas spēli tiekoties ar vietējo hokeja klubu ‘’Shahtjor’’. Liepājnieki iemetot vārtus 13 sekundes līdz spēles beigām svinēja laimīgu uzvaru ar rezultātu 1:2, tādējādi pagarinot savu uzvaru sēriju līdz četrām uzvarām.

Liepājnieki šo spēli varēja sākt labā noskaņojumā, jo pirms tās bija aizvadījuši trīs ‘’sauso’’ spēļu sēriju. Lielisku sniegumu metalurgu vārtos šosezon rāda vārtsargi Jānis Kalniņš un Jānis Auziņš.

Liepājnieku treneri pirms spēlēs bija grūtas izvēlas priekšā, kuru no abiem vārtsargiem likt vārtos. Beigās viņu izvēle krita uz Jāni Kalniņu, bet kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J. Auziņš. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas nebija notikušas, un viesi laukumā varēja doties labākajā sastāvā.

Neskatoties uz neoficiālo informāciju, ka Soļigorskas ‘’Shahtjor’’ rindās varētu spēlēt Latvijas hokeja audzēknis Raimonds Vilkoits, tomēr šovakar viņš nebija savas komandas pieteikumā.

Pirmā perioda pirmās piecas minūtes abas komandas aizvadīja, izlūkojot pretinieku komandas iespējas. Līdz perioda septītajā minūtē mājinieki nopelnīja noraidījumu, tomēr liepājniekiem to nav lemts līdz galam izspēlēt, kad P.Verenis un J.Goraņins nolemj izskaidrot attiecības. Abiem divu minūšu sods par rupjību. Tomēr tas nedeva iespēju komandām atklāt spēles rezultātu. Perioda turpinājumā viesi divreiz nopelnīja noraidījumus, un, kad līdz perioda beigām bija atlikušas mazāk par divām minūtēm, mājinieki izmantoja P.Vereņa noraidījumu, un atklāja spēles rezultātu. Tādējādi tika pārtrauktas liepājnieku gandrīz 200 ‘’sausās’’ minūtes.

Otrā perioda pirmajā minūtē mājinieki deva iespēju viesiem izlīdzināt rezultātu, jo palika četru laukuma spēlētāju sastāvā. Tomēr liepājnieki šo izdevību neizmantoja. Ko metalurgi nespēja izdarīt spēlējot vairākumā to viņi izdarīja spēlējot vienādos sastāvos, un perioda piektajā minūtē T.Zeltiņš panāca izlīdzinājumu. Kad līdz perioda beigām atlika mazliet vairāk par piecām minūtēm viesu vienīgo vārtu autors T.Zeltiņš nopelnīja savu otro noraidījumu spēlē. Un mājinieki to atkal nespēja izmantot. Tomēr tas otrā periodā vel nebija viss, jo tika noraidīts N. Ališauskas, kas mājiniekiem deva vel vienu iespēju. Un vēlreiz metalurgi teicami spēlēja aizsardzībā.

Trešā perioda sestajā minūtē tiek noraidīts N. Ališauskas, un arī viņam tas bija otrais noraidījums aizvadītajā spēlē. Liepājnieku aizsardzība un vārtsargs joprojām bija labā līmenī. Septiņas minūtes līdz trešā perioda beigām tika noraidīts S.Pečura, bet arī tas nespēja mainīt spēles rezultātu. Kad līdz spēles beigām atlieka 13 sekundes pēdējo vārdu tomēr teica liepājnieku rezultatīvākā maiņa, un A.Mickevičs izrauj metalurgiem uzvaru.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc divām dienām, kad tie Brestā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Brest’’.

BAČ regulārais čempionāts

‘’Shahtjor’’ – ‘’Liepājas metalurgs’’- 1:2 (1:0,0:1,0:1)

Vārti: 18:07 1:0 Baukins (vairākumā) (Navarenko), 24:18 1:1 Zeltiņš (Bajaruns; Brancis), 59:47 1:2 Mickevičs (Kuzmenkovs; Ozoliņš),

Vārtsargi: Dmitrijs Karpikovs – Jānis Kalniņš

Metieni pa vārtiem: 29:22

Soda minūtes: 8:12