“Liepājas metalurgs” pēcspēles metienos pieveic čempionāta līderus

31.01.2013 18:40

Šovakar Baltkrievijas atklātā čempionāta spēlē pie panākuma tika “Liepājas metalurgs” hokejisti, kas savu līdzjutēju priekšā pēcspēles metienu sērijā spēja tikt galā ar turnīra līdervienību Žlobinas “Metallurg” – 3:2.

Baltkrievijas atklātā čempionāta līderi bija nepārprotami šīs spēles favorīti, turklāt liepājniekiem līdz šim šajā sezonā nebija izdevies savus oponentus pārspēt. Šovakar gan šo tradīciju izdevās lauzt un tikt pie panākuma.

Pamatus uzvarai “Liepājas metalurgs” ielika jau spēles septītajā minūtē, kad vairākumā pēc Ričarda Birziņa un Artūra Mickeviča piespēlēm rezultātu atklāja Māris Dilevka. Ilgi gan vadību laukuma saimniekiem neizdevās noturēt, jo trīsarpus minūtes vēlāk viesi rezultātu izlīdzināja. Tomēr arī viesu prieki nebija ilgi – vien minūti vēlāk Bruno Zabis atjaunoja vadību liepājniekiem – 2:1.

Viesi atkal rezultātu izlīdzināja otrās trešdaļas sestajā minūtē, bet mača turpinājumā abu komandu vārtsargi spēlēja teicami, tādejādi rezultāts vairs nemainījās un spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu – 2:2. Arī pagarinājumā nevienai no komandām neizdevās tikt pie vārtu guvuma, tādejādi uzvarētāju bija jānoskaidro pēcspēles metienos.

Ar Jāņa Straupes metienu viesu vārtsargs pārliecinoši tika galā, bet arī viesu uzbrucējam Konstantīnam Baranovam neizdevās apspēlēt Jāni Kalniņu. Sekoja Edgara Branča izgājiens – Brancis eleganti apspēlēja Dmitriju Miļčakovu un raidīja ripu viņa sargātajos vārtos. Viesi atkal bija neprecīzi, bet punktu spēlei pielika Artūra Mickeviča precīzais pēcspēles metiens. Liepājnieku uzvara ar 3:2.

“Liepājas metalurgs” – Žlobinas “Metallurg” 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 6:01 1:0 Dilevka (Birziņš, Mickevičs, vair.), 9:33 1:1 Baranovs (Igošins, Plotņikovs), 10:30 2:1 Zabis (Aļišausks, Bajarūns), 25:03 2:2 Dudko, 65:00 3:2 Brancis (pēcspēles metiens).
Vārtsargi: Kalniņš – Miļčakovs
Soda minūtes: 14-8