Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Liepājas metalurgs” pēcspēles metienos uzvar “Ļida”

28.12.2012 18:20

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) “Liepājas metalurgs” hokejisti savā laukumā ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos pārspēja “Ļida” vienību.

Divus vārtus liepājnieku sastāvā šodien guva Artūrs Mickevičs, bet ar vienu vārtu guvumu izcēlās Ričards Birziņš.

Pirms šīs spēles “Liepājas metalurgs” Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta kopvērtējuma tabulā pēc aizvadītām 34 spēlēm ar izcīnītiem 63 punktiem ieņem 4. vietu, bet šodienas pretinieki “Ļida” tikpat spēlēs tikuši pie 53 punktiem, kas viņiem dod 6. vietu.

Pirmo savstarpējo spēli abas komandas šajā sezonā aizvadīja 14. oktobrī, kad pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 uzvarēja liepājnieki, savukārt 13. novembrī “Ļida” uzvarēja ar 4:2 un pārtrauca “Liepājas metalurga” septiņu spēļu uzvaru sēriju. Abas komandas trešo savstarpējo spēli aizvadīja šo trešdien Liepājā. Toreiz “Metalurgs” trešās trešdaļas 9. minūtē panāca jau 3:1, tomēr līdz spēles pamatlaika beigām “Ļida” uzbrucējs Deniss Kirpičenoks guva divus bezatbildes vārtus – 3:3. Jau papildlaika 13. sekundē viesi nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr liepājniekiem šis vairākums nāca par sliktu, jo tā laikā “Ļida” otrās maiņas aizsargs Aleksandrs Zaharenko ar metienu no zilās līnijas guva uzvaras vārtus – 3:4.

Spēles rezultātu 10. minūtē atklāja liepājnieki, kad ar lielisku tālšāvienu Birziņš pārspēja viesu vārtsargu Sergeju Rogovskiju – 1:0. Nākamo divu minūšu laikā gan Mickevičam, gan Podziņam bija lieliskas iespējas dubultot “Liepājas metalurga” pārsvaru, tomēr lieliski viesu vārtos darbojās Rogovskijs. Spēles 13. minūtē “Ļida” ceturtās maiņas uzbrucējs Oļegs Pugačs izlīdzināja spēles rezultātu, kad pēc lieliska reida no laukuma centra ar nūjas neērto pusi viņam izdevās pārspēt liepājnieku vārtsargu Kalniņu. Perioda beigās, spēlējot skaitliskajā vairākumā, viesiem bija lieliskas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr liepājniekus no vārtu zaudējuma glāba Kalniņš un vārtu pārliktnis.

Otrā perioda 2. minūtē liepājniekus par noteikumu pārkāpumu (noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju nopelnīja uzbrucējs Edgars Brancis) sodīja Igors Šeremetjevs, izvirzot vadībā “Ļida” vienību – 2:1. Spēles 32. minūtē, izmantojot divu vīru pārsvaru, mājinieki izlīdzināja rezultātu, kad pēc Branča un Indraša piespēlēm Mickevičs ripu raidīja pustukšajos “Ļida” vārtos – 2:2. Perioda beigās “Liepājas metalurgam” bija vairākas lieliskas iespējas atkal izvirzīties vadībā, tomēr fantastiski “Ļida” vārtos darbojās Rogovskijs.

Pēdējā trešdaļā abām komandām bija vairākas iespējas izvirzīties vadībā, spēlējot skaitliskajā vairākumā, tomēr neviens no tiem netika izmantots, tādējādi, lai noteiktu spēles uzvarētāju bija nepieciešams papildlaiks. Pagarinājumā arī vārti netika gūti, un viss izšķīrās bullīšos. “Liepājas metalurgs” uzvarēja bullīšos (2:1) un arī visā spēlē (3:2).

Liepājas metalurgs – Ļida 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 9:31 Birziņš (Straupe) 1:0, 12:49 Pugačs (Gončarovs) 1:1, 21:39 Šeremetjevs(vair.) 1:2, 31:09 Mickevičs (Indrašis, Brancis, vair.) 2:2, Mickevičs -pēcspēles metiens 3:2
Vārtsargi: Jānis Kalniņš – Sergejs Rogovskijs