“Liepājas metalurgs” pēcspēles metienos uzvar “Ņeman”

23.01.2013 19:47

Šovakar ar spēli savu skatītāju priekšā pret Grodņas hokeja klubu “Ņeman” hokeja kluba “Liepājas metalurgs” spēlētāji turpināja startēt Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) regulārā čempionāta otrā kārtā. Liepājnieki aizvadot labu spēli uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2.

Abas komandas BAČ regulārā čempionāta pirmajā kārtā četrās spēlēs brālīgi dalīja punktus uz pusēm, jo katra komanda uzvarēja savas mājas spēles. Turklāt liepājnieki abās mājas spēlēs šīvakara pretiniekus atstāja sausā.

Liepājnieki savā laukumā nebija spēlējuši kopš janvāra sākuma, jo bija devušies četru spēļu izbraukuma tūrē uz Baltkrieviju. Visas četras spēles liepājnieki bija zaudējuši, jo trīs reizes spēlēja pret hokeja klubu “Gomeļ”, un vienreiz pret Žlobinas “Metalurg”. Abas šīs komandas ir BAČ līderi. Pēc šiem zaudējumiem metalurgi BAČ regulārās sezonas kopvērtējumā ir noslīdējuši uz 5. vietu ar izcīnītu 71 punktu 41 spēlē. “Ņeman” pēc aizvadītām 41 spēlēm ar izcīnītiem 97 punktiem ir stabilā 3. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli pirmo vārtsargu J.Kalniņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Auziņš. Viesu vārtos šovakar stājās ceturtais labākais BAČ vārtsargs-I. Brikuns.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā perioda 11. minūtē, kad metalurgi bija palikuši trīs spēlētāju sastāvā. Liepājniekiem divas minūtes pirms perioda beigām bija laba iespēja izlīdzināt rezultātu, tomēr vārtu stabiņš glāba viesus no vārtu zaudējuma.

Otrā perioda sākumā arī mājiniekiem bija izdevība uzspēlēt lielā vairākumā, tomēr izmantot viņi to neprata. Perioda 12. minūtē mājinieki tomēr realizēja vairākumu, un E. Kalns izlīdzināja spēles rezultātu.

Trešo periodu mājinieki sāka ļoti aktīvi, un tas vainagojās ar panākumu, jo perioda trešajā minūtē. R. Birziņš vadībā izvirzīja mājiniekus. Tomēr mājinieku prieki nebija ilgi, jo perioda ceturtajā minūtē uz metalurgu vārtiem tika nozīmēts soda metiens, un to veiksmīgi realizēja čehu leģionārs J. Kristeks. Abām komandām (īpaši liepājniekiem) bija vairākas labas iespējas izvirzīties vadībā trešā perioda izskaņā, tomēr tās netika izmantotas, un tāpēc komandas bija spiestas spēlēt spēles papildlaiku.

Spēles papildlaiku aktīvāk aizvadīja metalurgi, tomēr arī tajā neizdevās noskaidrot spēles uzvarētāju. Pēcspēles metienu sērijā jeb bullīšos veiksmīgāki un meistarīgāki bija liepājnieki, jo M. Diļevka superstilā izpildīja izšķirošo metienu.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 26. janvārī pulksten 16:00 Soļigorskā, kad tā tiksies ar vietējo hokeja klubu “Šahtjor”.

“Liepājas metalurgs” hokeja komandas sastāvs aizvadītajā spēlē:
Vārtsargs: 90.Jānis Kalniņš (rezervē – 33.Jānis Auziņš)

BAČ 2012/2013. gada sezonas regulārais čempionāts
Liepājas metalurgs – Ņeman – 3:2 SO (0:1;1:0;1:1;0:0)

Vārti: 10:13 0:1 A.Usenko (lielā vairākumā) (Makrovs; I. Usenko), 31:18 1:1 Kalns (vairākumā) (Straupe; Gipters), 42:05 2:1 Birziņš (Zeltiņš;Baburins), 43:10 2:2 Kristeks (soda metiens), 3:2 Diļevka (pēcspēles metiens)

Vārtsargi: Jānis Kalniņš – Igors Brikuns

Soda minūtes: 8+soda metiens:8 (6:0;2:6;0:2)