”Liepājas metalurgs” piedzīvo zaudējumu Soļigorskā

26.01.2013 17:57

Šodien ar spēli izbraukumā pret Soļigorskas hokeja klubu ‘’Šahtjor’’ hokeja kluba ‘’Liepājas metalurgs’’ spēlētāji turpināja startēt Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) regulārā čempionāta otrā kārtā. Liepājnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:4.

Abas komandas BAČ regulārā čempionāta pirmajā kārtā bija tikušās četras reizes, un trīs uzvaras bija svinējuši liepājnieki. Divas no šīm uzvarām bija izcīnītas izbraukumā, kas arī šodien deva pamatotas cerības, ka metalurgi joprojām veiksmīgi spēlēs pret šo komandu viņu ledus arēnā.

Liepājnieki pirms šodienas spēles savā laukumā pēcspēles metienos bija uzvarējuši Grodņas ‘’Ņeman’’, bet ‘’Šahtjor’’ izbraukumā svinējuši uzvaru pār hokeja klubu ‘’Lida’’. Pēc šīs uzvars metalurgi BAČ regulārās sezonas kopvērtējumā ir nostiprinājušies 5. vietā ar izcīnītu 73 punktu 42 spēlēs. ‘’Šahtjor’’ pēc aizvadītām 42 spēlēm ar izcīnītiem 80 punktiem ir stabilā 4. vietā. Visticamāk, ka abas šīs komandas savā starpā tiksies arī BAČ izslēgšanas spēļu pirmā kārtā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli pirmo vārtsargu J.Kalniņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Auziņš. Viesu vārtos šovakar stājās BAČ piektais labākais vārtsargs-I. S. Šibanovs.

Spēles rezultāts tika atklāts tikai otrā perioda ceturtajā minūtē, kad liepājnieki spēlējot mazākumā nopelnīja tiesības mest soda metienu, kuru veiksmīgi realizēja B. Zabis. Tomēr metalurgu prieki nebija ilgi, jo mājinieki pēc minūtes rezultātu izlīdzināja. Otrā perioda septītajā minūtē mājinieki izmantoja kārtējo viesu noraidījumu, un izvirzījās vadībā. Perioda 17. minūtē V. Andrušenko gūstot, savus otros vārtus aizvadītajā spēlē nostiprināja savas komandas pārsvaru ar divu vārtu pārsvaru.

Trešā perioda piektajā minūtē mājinieki guva savus ceturtos vārtus. J. Straupe metalurgiem spēlējot vairākumā vienus, vārtus atguva, kad periodā bija nospēlētas 12. minūtes. Vairāk komandas vārtus neguva, un līdz ar to metalurgi piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:4.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 31. janvārī pulksten 18:30 Liepājā, kad tā tiksies ar Žlobinas hokeja klubu ‘’Metalurg’’.

Šahtjor – Liepājas metalurgs – 4:2 (0:0;3:1;1:1)

Vārti: 23:34 0:1 Zabis (soda metiens), 24:21 1:1 Avtajevs (Kurka; Stass), 26:01 2:1 Andrušenko (vairākumā) (Švedovs; Medveģevs), 36:01 3:1 Andrušenko (bez piespēles), 44:16 4:1 Dadonovs (Andrušenko; Medveģevs), 52:22 4:2 Straupe (vairākumā) (Kalns)

Vārtsargi: Mihails Šibanovs – Jānis Kalniņš