Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Liepājas metalurgs” rezultatīvā spēlē uzvar “Himik-SKA” (video)

05.01.2013 16:40

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) “Liepājas metalurgs” hokejisti savā laukumā ar 7:5 uzvarēja “Himik-SKA” vienību.

Liepājas “Metalurgam” šī bija pirmā spēle kopš uzvaras 28.decembrī pār “Lida” (3:2). Spēles sākums labāks izvērtās viesiem no Novopolockas, kas jau pēc 124 sekundēm izvirzījās vadībā. Pirmās trešdaļas otrajā pusē liepājnieki aptuveni pusminūti spēlēja trijatā pret pieciem, toties trešdaļas izskaņā Gunārs Skvorcovs panāca izlīdzinājumu (1:1).

Pārtraukums liepājniekus neapstādināja, un spēles 25.minūtē rezultāts jau bija 3:1 “Metalurga” labā. Trešos vārtus mājiniekiem guva Artūrs Mickevičs, kurš iegāja zonā, izdarīja māņkustību un no zonas centra panāca 3:1. Pēc divarpus minūtēm viesi gan pretuzbrukumā samazināja pārsvaru (2:3). Drīz pēc tam “Metalurgs” vairākumā atjaunoja divu vārtu starpību – Skvorcovs ieslidoja vārtu priekšā un no tuvas distances nokārtoja sev hat-trick (4:2).

Šoreiz trešdaļas izskaņā vārtus guva baltkrievi. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē Ričards Birziņš par sitienu ar nūju nopelnīja divas minūtes, un Igors Kovaļeņa desmit sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 3:4. Trešajā trešdaļā viesu pakaļdzīšanās turpinājās. “Metalurgs” panāca gan 5:3, gan 6:4, tomēr Sergejam Magerovam divas minūtes pirms pamatlaika beigām izdevās atjaunot intrigu (5:6). Viesi pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, noņēma vārtsargu, taču tika pie noraidījuma un Skvorcovs vairākumā pielika spēlei punktu – 7:5. Jāpiebilst, ka pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem “Metalurga” vārtsargu Jāni Kalniņu nomainīja Jānis Auziņš.

“Metalurgam” 36 spēlēs ir 68 punkti, ar ko turnīra tabulā pietiek ceturtajai vietai. Šodienas pretiniekiem tikpat spēlēs ir 33 punkti. Līdz regulārās sezonas beigām liepājniekiem palikušas vēl četras cīņas, un parīt abas komandas tiksies vēlreiz.

BAČ, 5.janvāris

Liepājas “Metalurgs” – Novopolockas”Khimik”-SKA 7:5 (1:1, 3:2, 3:2)

Vārti: 2:04 Gorbokoņs (Rudaks) 0:1, 19:12 Skvorcovs (Birziņš) 1:1, 22:34 Skvorcovs (Voroņins, Mickevičs) 2:1, 24:21 Mickevičs (Skvorcovs, Voroņins) 3:1, 26:48 Valujs (Kovaļeņa, Eberts) 3:2, Skvorcovs (Ševčenko, Ārinieks, vair.) 4:2, 39:50 Kovaļeņa (Eberts, vair.) 4:3, 40:57 Dilevka (Gipters, Straupe) 5:3, 49:19 Kovaļeņa (Rudaks, Staņevičs) 5:4, 51:33 Voroņins (Mickevičs, Ševčenko, vair.) 6:4, 57:58 Magerovs (Tidņuks, Tripuks) 6:5, 59:37 Skvorcovs (Mickevičs, Ševčenko, vair.) 7:5

Soda minūtes: 16:18