“Liepājas metalurgs’’ uzvar pēcspēles metienu sērijā “Neman’’

24.02.2012 21:00

SK ‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta regulārās sezonas ietvaros aizvadīja mājas spēli pret Grodņas hokeja klubu ‘’Neman’’, kuru pārstāv Latvijas izlases kandidāti Kaspars Saulietis un Sergejs Pečura.

Liepājnieki svinēja laimīgu uzvaru pēcspēles metienu sērijā. Izšķirošo pēcspēles ‘’bullīti’’ iemeta Jānis Straupe.

‘’Liepājas metalurgs’’ galvenais treneris Valērijs Voroņins šai spēlei bija pieteicis vairākus jaunos metalurgu hokeja skolas audzēkņus. Kārlis Ozoliņš liepājnieku trešajā maiņā aizvietoja šovakar nespēlējošo Arturu Mickēviču, bet ceturtajā maiņā spēlē iejutās Regnārs Kaļinovskis un Pauls Hodzko.

Spēle iesākās ar atklātu uzbrukuma hokeju, kurā neliels pārsvars tomēr piederēja viesiem, tomēr neskatoties uz to liepājnieki spēles 11 minūtē veiksmīgi nospēlējot laukuma viduszonā izveda vārtu gūšanas pozīcija Povilu Vereni, kurš nekļūdījās apspēlējot pretinieku vārtsargu. Perioda otrā puse bija noraidījumiem bagāta, bet tomēr vairāk vārti netika gūti.

Otrais periods iesākās pēc līdzīga scenārija, bet pie vārtus guva viesi, izmantojot skaitlisko vairākumu. Pēc nedaudz vairāk kā minūtes pretinieki guva vel vienus vārtus, un nu jau mājinieki nonāca iedzinēju lomā.
Trešā perioda 3 minūtē jaunie metalurgi panāca izlīdzinājumu, jo vairākumu veiksmīgi izmantoja Sergejs Voroņins. Līdz spēles beigām vairāk vārti netika gūti, un tāpēc abas komandas aizvadīja spēles papildlaiku. Tajā laba izdevība izraut uzvaru bija Mārtiņam Gipteram izejot 1:1 ar viesu vārtsargu, kurš tomēr bija meistarīgāks un veiksmīgāks. Arī papildlaikā uzvarētājs nenoskaidrojās.

Pēcspēles metienu sērijā izšķirošo metienu izdarīja Jānis Straupe, un līdz ar to liepājnieki tika pie 2 svarīgiem punktiem

Saulietis ‘’Ņeman’’ sastāvā spēlēja otrā maiņā. Spēles laikā viņš pie rezultatītātes punktiem netika, nerealizēja pēcspēles metienu, un ieguva -1 lietderības koeficientu. Bet viņa komandas biedrs Pečura spēlei nebija pieteikts.
‘’Liepājas metalurgs’’ šovakar vel vairāk nostiprinājās 7. vietā Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta regulārās sezonas kopvērtējumā, jo viņu konkurenti uz šo vietu Mogiļevas hokeja klubs ‘’Mogilev’’ savās mājās piedzīvoja zaudējumu no ‘’Gomel’’.

BAČ regulārais čempionāts
SK,,Liepājas metalurgs’’ hokeja komandas sastāvs šīvakara spēlei.
1.maiņa-Vents Feldmanis-Nerius Ališauskas; Toms Zeltiņš -Sergejs Voroņins -Lauris Bajaruns
2.maiņa-Mārtiņš Ģipters – Ričards Birziņš; Māris Diļevka- Jānis Straupe-Povilas Verenis
3.maiņa-Reinis Demiters–5.Edgars Siksna; Gunārs Skvorcovs -Edgars Brancis –Kārlis Ozoliņš
4.maiņa-Edgars Apelis-Raimonds Tūbelis; Renārs Kaļinovskis -.Bruno Zabis-Pauls Hodzko

,Liepājas metalurgs’’- Grodņas ”Neman’’ – 2:2 SO (1:0, 0:2, 1:0,0:0)
Vārti: 10:25 1:0Verenis (Diļevka;Straupe),25:27 1:1 Kukuškins (vairākumā) (Božko),26:39 1:2 Pancirevs;42:57 2:2Voroņins (vairākumā)(Feldmanis), SO 3:2 Straupe,
Vārtsargi: Kalniņš – Brikuns
Soda minūtes: 14:28