Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepājas metalurgs” vārtiem bagātā spēlē uzvar “Vitebsk” (video)

05.10.2011 18:25

Šovakar kārtējo spēli Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā (BAČ) aizvadīja ”Liepājas Metalurgs”, savā laukumā uzņemot ”Vitebsk” komandu, kuras sastāvā spēlē Latvijas hokeja audzēknis Elvis Želubovskis. Mačā ar rezultātu 9:3 pārliecinoši pārāki izrādījās mājinieki.p>

Abas komandas šosezon jau bija savstarpēji tikušās, pirms nedēļas Vitebskā ļoti rezultatīvā spēlē ar rezultātu 8:7 uzvaru izcīnīja ”Liepājas Metalurgs”. Pirms šodienas mača liepājnieki ar desmit spēlēs izcīnītiem deviņiem punktiem ierindojās turnīra tabulas astotajā vietā, bet ”Vitebsk” vienībai tikpat spēlēs bija izdevies izcīnīt septiņus punktus, kas garantēja desmito vietu.

Tāpat kā pirms nedēļas Vitebskā, arī šodienas spēle tika aizvadīta itin rezultatīvi, jau mača pirmajā minūtē ar metienu no zilās līnijas vārtus guva Mārtiņš Gipters. Pēc vārtu guvuma liepājnieki turpināja bīstami uzbrukt, un šī ofensīva vainagojās ar panākumu – ”Vitebsk” cietoksnī ripu raidīja Bruno Zabis. Viesi pēc ātri zaudētajiem diviem vārtiem neapjuka, tā vietā tika noorganizēti vairāki uzbrukumi uz liepājnieku vārtiem, un vienu no tiem, nodemonstrējot individuālo meistarību, vārtu guvumā pārvērta Ņikita Jadrojecs.

Ja kāds domāja, ka abas komandas šādā tempā ilgi vairs nespēlēs, tas kļūdījās, jo uguņošana tikai turpinājās – liepājnieku aizsargs Kārlis Liepiņš no iemetiena apļa viegli uzmeta pa vārtiem, un pretinieku vārtsargs Andrejs Petuhovs ripu atvairīt nespēja. Pēc ”Metalurga” ceturtā vārtu guvuma ”Vitebsk” nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Ilgi nebija jāgaida, lai mājinieki skaitlisko pārsvaru realizētu – precīzs šoreiz bija Gunārs Skvorcovs. Viesi pat nespēja īsti atgūties no ceturtā vārtu zaudējuma, kad piekto reizi Petuhovu sarūgtināja lietuviešu leģionārs Povilas Verenis. Pirmā perioda turpinājumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, un 55 sekundes pirms perioda beigām viesiem vienus vārtus atguva aizsargs Andrejs Orļuks.

Otrais periods izvērtās krietni mierīgāks nekā mača pirmā trešdaļa, spēles gaita izlīdzinājās, taču vārtu gūšanas momenti bija kā vienai, tā otrai komandai. Abu vienību hokejisti visai prātīgi spēlēja aizsardzībā, kā arī vārtsargi darbojās lieliski, un tā vien šķita, ka šajā periodā vārti netiks gūti. Taču tāpat kā iepriekšējā periodā arī šoreiz pēdējā minūtē precīzs bija Andrejs Orļuks, samazinot rezultāta starpību līdz -2.

Pēc sausā perioda ”Liepājas Metalurga” izpildījumā trešās trešdaļas sākumā ”Vitebsk” vārtos ripu raidīja Artūrs Mickēvičs, tādējādi atjaunojot trīs vārtu pārsvaru. Trīs minūtes vēlāk viesu vārtu priekšā lieliski nocīnījās Povilas Verenis, gūstot otros vārtus šajā spēlē un savai komandai panākot itin komfortablu pārsvaru. Lai arī uzvara jau, praktiski, bija rokā, ”Metalurgs” nedomāja apstāties un Bruno Zabis, gūstot savus otros vārtus, panāca 8:3. Kad līdz līdz trešā perioda beigām atlicis spēlēt bija nedaudz vairāk kā piecas minūtes, uz viesu vārtiem tika nozīmētsbullītis, taču Gunārs Skvorcovs izgājienu nerealizēja. Ar astoņiem vārtiem mājiniekiem nepietika, tādēļ Jānis Straupe iedzina pēdējo naglu ”Vitebsk” zārkā – 9:3.

BAČ Regulārā sezona, 5. oktobris

Liepājas metalurgs – Vitebsk 9:3 (5:2, 0:1, 4:0)
Vārti: 0:51 Gipters (Skvorcovs, Mickēvičs) 1:0, 1:50 Zabis (Diļevka, Kalns) 2:0, 4:55 Jardojecs (Afanasjevs, Jeļisejenko) 2:1, 9:32 Liepiņš (Diļevka) 3:1, 10:58 Skvorcovs (Mickēvičs, Birziņš) 4:1, 11:23 Verenis (Straupe, Upītis) 5:1, 19:05 Orļuks (Abakunčiks) 5:2, 39:38 Orļuks (Abakunčiks, Volčeks ) 5:3 45:13 Mickēvičs 6:3, 48:49 Verenis (Zabis) 7:3, 52:47 Zabis (Mickēvičš, Kalns) 8:3, 57:49 Straupe (Verenis, Upītis) 9:3.
Vārtsargi: Žurkovs – Petuhovs