“Liepājas metalurgs” vēlreiz zaudē HK “Gomeļ” hokejistiem

13.09.2012 20:57

“Liepājas metalurgs” hokejisti šovakar savās mājās Liepājas ledushallē aizvadīja otro no divām sapārotām spēlēm pret Latvijas hokeja audzēkņa A. Tribuncova pārstāvēto hokeja komandu “Gomel”. Liepājnieki piekāpās ar rezultātu 2:5.

Abas komandas savā starpā tikās pirms divām dienām Liepājā, un pirmajā spēlē, kas bija ļoti saspringta, pēcspēles “bullīšu” sērijā zaudēja ar rezultātu 1:2. Liepājniekiem vienīgos vārtus spēles pamatlaika 13. minūtē guva K.Ozoliņš. Šī spēle bija zīmīga ar to, ka liepājnieku rindās debitēja Latvijas hokeja vecmeistari Ģ. Ankipāns un R. Laviņš, kā arī savā pirmā klubā pēc ilgstošas prombūtnes atgriezās V. Dobreņkijs.

Liepājnieku treneri arī šajā spēlē savu vārtu drošību bija uzticējuši metalurgu jaunieguvumam J. Auziņam. Kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J. Kalniņš, kurš šosezon pirmo reizi bija iekļauts metalurgu komandas pieteikumā. Laukuma spēlētāju virknējumos, salīdzinot ar iepriekšējo spēli šo komandu starpā, bija divas būtiska izmaiņa, jo trešajā maiņā metalurgu rezultatīvāko spēlētāju A.Kuzmenkovu bija nomainījis B.Zabis, bet liepājnieku ceturtajā maiņā E. Kalna vietā spēlēja A. Baburins. E.Kalns un A. Kuzmenkovs šai spēlei nebija pieteikti.

Pirmā perioda sākumā spēles iniciatīva mazliet vairāk piederēja mājiniekiem, bet pirmie pie vārtu guvuma tika viesi, jo liepājniekiem neveiksmīgi nospēlējot savu vārtu priekšā perioda septītā minūtē spēles rezultātu atklāja A.Seņkevičs. Perioda turpinājumā liepājnieki turpināja aktīvu spēli, tomēr arī paši deva iespēja pretiniekiem bīstami apdraudēt savus vārtus. Mājiniekus glāba droši spēlējošais J.Auziņš. Perioda desmitajā minūtē liepājnieki ieguva iespēju uzspēlēt vairākumā, tomēr šo iespēju neizmantoja. Perioda otro pusi abas komandas aizvadīja aktīvi spēlējot, tomēr vārtus nespēja gūt. Perioda pēdējā minūtē mājiniekus no otrā vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Otrais periods sākās ar viesu ofensīvu, kas noveda pie ātri zaudētiem vārtiem. Perioda otrā minūtē vārtus guva R. Magdejevs. Tas bija kā eļļa ugunī mājiniekiem, un jau pēc vienas minūtes B.Zabis vienus vārtus atguva. Turpinot aktīvi spēlēt metalurgi panāk noraidījumu viesu komandā, un R. Birziņš liek vēlreiz uzgavilēt ledus halles skatītājiem. Tomēr mājinieku prieki nav ilgi, jo vienā no nākošiem pretuzbrukumiem R. Magdejevs trešo reizi ieraida ripu metalurgu vārtos. Tomēr tas ne tuvu nebija viss otrā periodā, jo abas komandas vairākas reizes spēlēja nevienādos sastāvos, kas netika realizēti. Viesi pie ceturtā vārtu guvuma tika perioda četrpadsmitā minūtē, kad precīzs bija O. Protaseņa. Viesi uzbruka arvien aktīvāk, un brīžiem tikai brīnums glāba mājinieku vārtus, kuri paši centās uzbrukt ar asiem pretuzbrukumiem.

Trešajā periodā liepājnieku treneri veica vārtsargu maiņu. Tādējādi dodot iespēju atgūt spēļu praksi J.Kalniņam. Mājinieki periodu sāk mazukumā, un pat spēlējot četratā bija tuvāk vārtu guvumam nekā viesi piecatā. Arī metalurgi nespēja izmantot viena spēlētāja pārsvaru, kuru ieguva perioda ceturtajā minūtē. Perioda turpinājumā abas komandas radīja vairākus bīstamu vārtu gūšanas momentus pie pretinieku vārtiem. Četras minūtes līdz perioda beigām mājiniekiem bija izdevība uzspēlēt vairākumā, tomēr arī šī iespēja netika izmantota. Pusotru minūti līdz spēles beigām V.Voronins izmanto ½ minūtes pārtraukumu, tomēr arī tas nelīdzēja, jo mājinieki spēlējot sešu laukuma spēlētāju sastāvā, zaudē piektos vārtus. Vārtu guvums J. Solomonovam.

Hokeja kluba “Gomel” sastāvā spēlējošais Latvija hokeja audzēknis A.Tribuncovs šajā spēlē ar rezultivitātes punktiem neizcēlās.

Tāpat ievērības cienīgs bija fakts, ka pat neskatoties lielo skaitu šovakar aizvadītajām KHL spēlēm, viens no spēles galvenajiem tiesnešiem bija viens no labākiem šīs līgas tiesnešiem E. Odiņš.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc trīs dienām, kad tie savās mājās tiksies ar BAČ pagājušās sezonas sudraba medaļu ieguvējiem hokeja klubu “Neman” no Grodņās.

BAČ regulārais čempionāts

“Liepājas metalurgs” hokeja komandas sastāvs:

Vārtsargs: 33.Jānis Auziņš (rezervē-90.J. Kalniņš)

1.maiņa3.Vents Feldmanis (C)-4.Nerius Ališauskas; 10.Toms Zeltiņš-8.Edgars Brancis (A)-95.Lauris Bajaruns; 2.maiņa 28.Rodrigo Laviņš-43.Ričards Birziņš; 25.Ģirts Ankipāns-19.Sergejs Voroņins-15.Povilas Verenis; 3.maiņa 17.Reinis Demiters-5.Edgars Siksna; 91.Arturs Mickēvičs-11. Bruno Zabis-16.Kārlis Ozoliņš; 4.maiņa 7. Raimonds Tūbelis-22.Mārtiņš Gipters; 53.Vladislavs Dobreņkijs-23.Jānis Straupe (A)-24. Aleksandrs Baburins

“Liepājas metalurgs”-“Gomel” 2:5 (0:1,2:3,0:1)

Vārti: 06:09 0:1 Senkevičs (bez piespēles), 21:01 0:2Magdejevs (Protaseņa; Stepanovs), 22:43 1:2 Zabis (Ozoliņš; Mickevičs), 24:27 2:2 Birziņš (vairākumā) (Laviņš; Verenis); 25:28 3:2 Magdejevs (bez piespēles); 33:31 2:4 Protaseņa (Magdejevs), 59:10 0:2 Solomonovs (tukšos vārtos) (Musijenko),

Vārtsargi: Jānis Auziņš (no 41. minūtes- J. Kalniņš)-Sergejs Šabanovs