Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Liepājas metalurgu” iegāž spēle mazākumā

30.09.2012 19:59

“Liepājas metalurgs” hokejisti šovakar Baltkrievijas galvaspilsētā Žlobinā, aizvadot spēli pret vietējo hokeja klubu “Metalurg”, turpināja izbraukuma spēļu sēriju Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) 2012/2013. gada regulārā sezonā. Liepājnieki piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas ar rezultātu 1:4.

Liepājniekiem šī bija jau piektā spēle piecu izbraukumu spēļu turnejā. Pirms šīs spēles metalurgi aizvadīja smagu spēli Minskā, kur tika pārtraukta liepājnieku piecu spēļu uzvaru sērija, jo tika piedzīvots zaudējums pret vietējo hokeja klubu “Junior” ar rezultātu 3:2. Šovakar liepājnieku pretinieki bija BAČ čempionvienība Žlobinas “Metalurg”. Pirms šīs spēles liepājnieki BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma 3. vietu, bet hokeja klubs “Metalurg” atradās 2. vietā. Sakarā ar to, ka šī šovakar BAČ bija vienīgā spēle, tad pēc tās šī čempionāta kopvērtējuma tabulā izmaiņas nenotika.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību atkal bija uzticējuši Jānim Kalniņam, bet Jāni Auziņu atstājuši rezervē. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas nebija notikušas, un viesi laukumā varēja doties labākajā sastāvā.

Pirmā perioda pirmās astoņas minūtes abas komandas veica pretinieku pozīciju izlūkošanu, bet neko nopietnu radīt nespēja. Perioda devītajā minūtē mājinieki palika mazākumā, tomēr liepājnieki to neprata izmantot. Kad līdz perioda beigām bija atlikušas mazliet vairāk par divām minūtēm liepājnieku kapteinis V. Feldmanis nopelnīja noraidījumu, kas tādējādi deva iespēju mājiniekiem atklāt spēles rezultātu. Mājinieki to arī izmantoja, jo I. Šinkevičs raidīja ripu liepājnieku vārtos. Kaut arī liepājnieki pirmā periodā vairāk kā dubulti (4:9) pārspēja pretiniekus ar izdarītiem metieniem uz vārtiem, tomēr panākumā to pārvērst neizdevās.

Kad otrā periodā bija nospēlēta mazāk par pusminūti, mājinieki vēlreiz deva viesiem iespēju gūt vārtus spēlējot vairākumā, bet arī šī iespēja palika neizmantota. Perioda trešajā minūtē L. Bajaruns atbildēja ar līdzīgu laipnību ļaujot pretiniekiem vēlreiz uzspēlēt vairākumā, un V. Andrjuščenko šo dāvanu labprāt pieņēma, ieraidot ripu liepājnieku vārtos. Perioda piektajā minūtē R. Tūbelis nopelnīja noraidījumu, kas šoreiz netika izmantots. Perioda vidū arī E. Brancis nopelnīja divu minūšu noraidījumu, un par cik mājinieki labi prot izmantot viena spēlētāja pārsvaru, tad arī šī iespēja tika izmantota. Vārtus guva A. Jerjomins. Kad līdz perioda beigām bija atlikušas mazliet vairāk par piecām minūtēm, arī viesi guva iespēju spēlēt vairākumā. Šoreiz liepājnieki savu iespēju izmanto, un V. Feldmanis nedaudz reabilitējās par savu vainu liepājnieku pirmo vārtu zaudējumā. Un arī tas vel nebija viss, jo liepājniekiem četras minūtes līdz perioda beigām atkal bija jāspēlē vairākumā. Šī iespēja gan netika izmantota. Arī otrā periodā liepājnieki pa vārtiem meta (9:16) daudz vairāk, tomēr realizācija stipri piekliboja.

Trešā perioda ceturtajā minūtē mājinieks J.Dugins atjaunoja trīs vārtu pārsvaru savai komandai. Arī trešā perioda pirmajās 10 minūtēs abas komandas turpināja apmainīties noraidījumiem. No liepājniekiem tika noraidīts Ģ. Ankipāns. Tomēr neviena no komandām viena spēlētāja pārsvaru neizmantoja. Arī S. Voroņina noraidījums astoņas minūtes līdz perioda beigām mājinieki nespēja izmantot, jo arī paši nopelnīja noraidījumu, kad vairākumā bija nospēlējuši mazliet mazāk par minūti. Arī Ņ. Remezova, kurš šai spēlē izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, noraidījumu liepājnieki izmantot nespēja. Spēles beigās viesi kārtējo reizi neprata izmantot viena spēlētāja pārsvaru, un, skanot spēles, beigu signālam kļuva skaidrs, ka liepājnieki piedzīvojuši otro zaudējumu pēc kārtas.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc trīs dienām, kad tie Liepājā pulksten 18:30 tiksies ar Minskas hokeja klubu “Junior”, kuriem liepājnieki piekāpās pirms divām dienām. Tā būs metalurgu pirmā no divām sapārotām spēlēm pret šo komandu.

“Metalurg” – “Liepājas metalurgs” – 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Vārti: 18:49 1:0 Šinkevičs (vairākumā) (Remezovs; Komorovs), 24:10 2:0 Andrjuščenko (vairākumā) (Remezovs), 31:19 3:0 Jerjomins (vairākumā) (Andrjuščenko; Remezovs), 34:47 3:1 Feldmanis (vairākumā) (Voroņins; Brancis), 43:21 4:1 Andrjuščenko (Jerjomins)

Vārtsargi: Dmitrijs Miļčakovs – Jānis Kalniņš
Metieni pa vārtiem: 23:31
Soda minūtes: 16:12