Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Liepājnieki grauj “Monarhus” un septīto reizi triumfē Latvijas čempionātā

12.04.2012 21:21

Latvijas hokeja Virslīgā 2012.gadā uzvarējuši “Liepājas metalurga” hokejisti, kuri finālsērijas piektajā mačā “Inbox.lv” hallē ar 8:2 sagrāva “Ozolnieki-Monarch”, sērijā triumfējot ar 4-1. Ar “hat trick” izcēlās Mārtiņš Gipters, bet sešas rezultatīvas piespēles Jānim Straupem.

Rezultāts tika atklāts jau 75. sekundē, kad teicami aiz mājinieku vārtiem nospēlēja Jānis Straupe un uz vārtu stabiņu piespēlēja brīvajam Paulam Hodzko – 0:1.

“Monarhi” pēc tam aptuveni desmit minūtes nospēlēja diezgan labi, taču vārtus gūt neprata. Laba iespēja 4. minūtē bija vārtu priekšā nepiesegtajam Ērikam Biseniekam – teicami nospēlēja liepājnieku vārtsargs Nauris Grīnvalds. Nedaudz vēlāk pa vārtu stabiņu trāpīja Aigars Cipruss.

Perioda otro pusi Sergeja Povečerovska vadītā komanda pilnībā izgāza. 12. minūtē ar 43 sekunžu intervālu “Metalurgs” guva vēl divus vārtus. Mārtiņš Gipters apslidoja Sergeju Kuzņecovu un raidīja ripu tukšos vārtos, bet nedaudz vēlāk ar atkārtotu metienu Kuzņecovu pārspēja Linards Mazurs-Mago – 0:3.

Kuzņecovs tika nomainīts pret Kristapu Zelču, taču arī viņam nācās ciest gana daudz. 18. minūtē par rupjību 5+20 sods Dmitrijam Korņilovam. Lielajā vairākumā 4:0 viesu labā panāca Gipters, bet viena vīra pārsvaru realizēja Kārlis Liepiņš. Liepāja pirmo periodu uzvarēja ar 5:0…

Pirmā perioda beigās iekrāto piecu minūšu vairākumu “Metalurga” hokejisti vārtu guvumos turpināja pārvērst arī 2. trešdaļas sākumā, kad “hat trick” noformēja Gipters – jau 6:0 kurzemnieku labā! Perioda turpinājumā viesi nedaudz nomierinājās, kā rezultātā vārtu gūšanā šajā trešdaļā beidzās.

Pēdējās trešdaļas 25. sekundē Hodzko vairākumā panāca jau 7:0, bet nepilnu minūti vēlāk astotos vārtus no neliela attāluma guva Bruno Zabis.

“Sausā” mājinieki nepalika, un 54. minūtē goda vārtus guva Bisenieks, bet 58 sekundes vēlāk soda metienu spēja realizēt Helmuts Eniks – 2:8. Ar šādu rezultātu mačs noslēdzās, liepājniekiem sērijā uzvarēt ar 4-1.

Latvijas Virslīgas finālsērija 2012
Ozolnieki-Monarch – Liepājas Metarlugs II 2:8 (0:5, 0:1, 2:2)

Vārti: 01:15 Hodzko (Straupe) 0:1, 11:12, Gipters (Straupe, Skvorcovs) 0:2, 11:15 Mago (Ārinieks, Ivanovs) 0:3, 17:59 Gipters (Straupe, Hodzko, vair. 2) 0:4, 18:23 Liepiņš (Diļevka, Straupe, vair.) 0:5, 20:28 Gipters (Diļevka, Straupe, vair.) 0:6, 40:25 Hodzko (Straupe, Liepiņš, vair.) 0:7, 41:45 Zabis (Maļinovskis) 0:8, 53:04 Bisenieks (Lukaševskis) 1:8, 54:02 Eniks (s.m.) 2:8