Liepājnieki kapitulē “Zemgale”/LLU” hokejistiem

13.01.2018 19:39

”Optibet” Hokeja līgas (OHL) sestdienas, 13. janvāra pēdējā mačā ”Liepājas/Optibet” hokejisti izbraukumā ar rezultātu 0:2 piekāpās Jelgavas ”Zemgale”/LLU komandai. Vārtus uzvarētāju labā guva Kristaps Millers un Imants Ļeščovs.

”Liepāju/Optibet” un ”Zemgale”/LLU kopvērtējumā šķīra deviņi punkti, liepājniekiem ieņemot otro vietu, bet jelgavniekiem ieņemot ceturto vietu. Taču līdzšinējās savstarpējās spēlēs šosezon komandas cīnījās līdzvērtīgi, katrai izcīnot pa divām uzvarām.

Spēles pirmajā trešdaļā laukumā ritēja visumā līdzīga spēle un bīstamās situācijas pie abu komandu vārtiem veidojās reti. Ceturtajā minūtē skaitlisko vairākumu saņēma liepājnieki, kuru realizēt nespēja. Perioda turpinājumā trīs vairākumi pēc kārtas bija ”Zemgalei”/LLU hokejistiem, kuri trešdaļas galotnē izveidoja dažas vārtu gūšanas iespējas, taču līdz pirmajam pārtraukumam vārti netika gūti.

Otrās trešdaļas ievadā jelgavnieki palika skait;liskajā mazākumā pēc Matīsa Gelaža noraidījuma. Taču šoreiz laukuma saimniekiem izdevās pat gūt vārtus. Kļūdījās liepājnieku vārtsargs Nauris Mažis, cenšoties izmest ripu, Kristaps Millers ”apzaga” Bruno Zabi un raidīja ripu vārtos, vadībā izvirzot ”Zemgali”/LLU – 1:0. Pēc nepilnām divām minūtēm jelgavnieki atkal saņēma skaitlisko vairākumu, kura laikā iespieda liepājniekus aizsardzības zonā, taču dubultot pārsvaru tomēr neizdevās. Līdz otrajam pārtraukumam turpinājās līdzīga cīņa, abām komandām visai reti veidojot asas situācijas pie vārtiem un otrajā pārtraukumā komandas devās pie minimāla jelgavnieku pārsvara.

Trešo trešdaļu aktīvi sāka liepājnieki, vienubrīd sarīkojot kārtīgu spiedienu uz jelgavnieku vārtiem, taču lielisks vārtos bija Reinis Petkus. Laukuma saimnieki veiksmīgi aizsargājās, turpinot gaidīt savu iespēju un sagaidīja to. Trešdaļas sestajā minūtē ar precīzu plaukstas metienu ”Zemgales”/LLU pārsvaru dubultoja Imants Ļeščovs – 2:0. Sekoja pa vienam noraidījumam abu komandu sastāvos, rezultātam nemainoties, lai gan liepājnieki, cīnoties vairākumā, metās uzbrukt.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlušies asumi, kuru rezultātā liepājnieku spēlētājs Romāns Ņekļudovs saņēma 5+20 minūšu noraidījumu, atstājot savu komandu mazākumā uz piecām minūtēm, praktiski laupot tai cerības glābties. ”Zemgale”/LLU pārliecinoši nosargāja pelnītu uzvaru, trešo reizi sezonā apspēlējot ”Liepāju/Optibet”.

Pēc šī panākuma ”Zemgale”/LLU kontā ir 36 punkti un tā turpina pakaļdzīšanos labāko trijniekam. Savukārt ”Liepāja/Optibet” no līderes ”Mogo” atpaliek jau par sešiem punktiem.