Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Liepājnieki no Piņķiem aizved divas uzvaras

04.04.2012 21:54

“Liepājas Metalurgs 2” komanda uzvarējusi arī otrajā Latvijas hokeja Virslīgas finālspēlē, “Ozolnieki-Monarch” vienību “Inbox.lv” hallē pieveicot ar 4:3. Nākamais mačs pirmdien, 9. aprīlī, Liepājā.

Vakar finālsēriju ar uzvaru atklājušie liepājnieki guva pirmos vārtus šodienas mačā, to paveicot jau 7. minūtē. Bruno Zabis vārtu priekšā visātrāk reaģēja uz Kristapa Zelča atvairīto ripu pēc Eduarda Ivanova metiena – 0:1.

Pirmās trešdaļas 17. minūtē “bullīti” nopelnīja Sergejs Durdins, taču apspēlēt ne Jāni Kalniņu, ne vārtu konstrukciju viņam neizdevās – metiens pa vārtu pārliktni. 38 sekundes vēlāk “Metalurgs 2” dubultoja savu pārsvaru, kad pustukšos vārtos ripu ieraidīja Gunārs Skvorcovs – 0:2.

“Monarhi” 2. periodu sāka ļoti enerģiski, par ko tika atalgoti. 28. minūtē mājinieki vienus vārtus atspēlēja vairākumā. Artis Ābols uzmeta no tālienes, ripu uztvēra Andrejs Iganotvičs, kura metienu atvairīja Kalniņš. Tiesa, izdarīja to ne pārāk veiksmīgi, jo pie ripas pirmais nokļuva Aigars Cipruss – 1:2.

Minūti un astoņas sekundes vēlāk “Ozolnieki-Monarch” panāca izlīdzinājumu. Viesi vieglā situācijā nespēja izmest ripu no savas zonas. Edgars Bisenieks to uztvēra vārtu priekšā un viegli apspēlēja Kalniņu – 2:2.

Liepājnieki drīz vien viegli atjaunoja divu vārtu pārsvaru. 34. minūtē Edgars Siksna ar tālu un spēcīgu metienu neatstāja Zelčam nekādas cerības – 2:3. Nieka divas minūtes vēlāk Artūrs Kuzmenkovs ieraidīja Zelča vārtos “Monarhu” vārtsarga atsisto ripu un jau 4:2 kurzemnieku labā.

Pēdējo periodu viesi sāka ar vārtsarga maiņu, Kalniņa vietu ieņemot Naurim Grīnvaldam. “Metalurgs” neizmantoja labas iespējas palielināt starpību – Skvorcovs aizmeta garām tukšam augšējam stūrim, neslikts moments bija arī Zabim, taču lieliski nospēlēja Zelčs.

Sergejs Povečerovskis pie divu vārtu deficīta Zelču pret sesto laukuma spēlētāju nemainīja, bet “Monarhi” spēja iemest, abām komandām spēlējot vienādos sastāvos. 20 sekundes pirms cīņas beigām vienus vārtus atguva Andrejs Ignatovičs, kurš iemeta no asa leņķa pēc Aigara Ciprusa uzvarēta iemetiena – 3:4. Visu izlietu ūdeni sasmelt Ozolnieku komandai nebija lemts un otrais zaudējums finālā.

“Metalurgs 2” komanda finālsērijā līdz četrām uzvarām izvirzījusies vadībā ar 2-0. Nākamās divas spēles Liepājā notiks 9. un 10. aprīlī.

Latvijas čempionāta finālsērijas 2. spēle

Ozolnieki-Monarch – Liepājas Metalurgs II 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Vārti: 6:32 Zabis (Ivanovs) 0:1, 17:27 Skvorcovs (Kuzmenkovs, Mickevičs) 0:2, 27:16 Cipruss, Ignatovičs, Ābols, vair.) 1:2, 28:24 Bisenieks (Bogdanovs, Durdins) 2:2, 33:20 Siksna (Skvorcovs, Mickevičs) 2:3, 35:36 Kuzmenkovs (Siksna, Aklsnis) 2:4, 59:40 Ignatovičs (Cipruss) 3:4
Vārtsargi: Zelčs – Kalniņš (Grīnvalds no 40:00)