Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Lietuvietim Kaļeiņikovam 2+3, “Liepāja” izglābjas pēdējā minūtē

02.11.2019 15:48

Sestdien, 2.novembrī, “Optibet” hokeja līgas spēlē pēdējā vietā esošā “Prizma”/IHS savā laukumā prata paņemt punktu no “Liepājas”, kas izlīdzinājumu panāca pēdējā minūtē – 5:6 pagarinājumā. Jāizceļ, ka mājinieki iedzinējos nepabija nevienu sekundi, taču ieguva tikai vienu punktu.

“Prizma”/IHS savus nopietnos nodomus bija gatava apliecināt jau pirmajā trešdaļā, uz Latvijas izlasi uzaicinātā Kristapa Nazarova sargātajos vārtos iemetot trīs ripas, tāpēc viņu nomainīja pieredzējušais Māris Jučers.

Rezultātu jau 26. sekundē atklāja Niks Voiceščuks, kurš piedalījās arī laukuma saimnieku otrajos un trešajos vārtos – vispirms viņš pabeidza skaistu sadarbību ar Kristapu Riekstiņu, bet 32 sekundes pirms došanās pārtraukumā palīdzēja vairākumā izcelties Armandam Bērziņam.

26. minūtē mājiniekiem piederēja 4:2 pārsvars, tomēr liepājnieku vadošais virknējums – Bruno Zabis, Marks Kaļeiņikovs un Māris Diļevka – neļāva pretiniekiem uzelpot.

Lietuvietis Kaļeiņikovs vairākumā ar skaistu metienu zem pārliktņa samazināja deficītu, gūstot savus 13. vārtus sezonā, kas ļāva pirmajā vietā panākt “Kurbada” uzbrucēju Lauri Rancevu.

Pusotru minūti vēlāk izcēlās Romāns Ņekļudovs – vēl viens “Liepājas” hokejists, kurš nākamnedēļ būs Latvijas izlasē (4:4).

Lai gan A. Bērziņš tika pie sava ceturtā punkta spēlē (2+2) un izvirzīja laukuma saimniekus vadībā, noturēt uzvaru “Prizmai”/IHS nebija pa spēkam.

Pēdējā minūtē tika noraidīts Artūrs Apfelbaums, un liepājniekiem vajadzēja nieka četras sekundes, lai vairākumu realizētu. Precīzs metiens no zilās līnijas padevās Reinim Demiteram (5:5).

Uzvarētājs tika noskaidrots pagarinājumā. “Liepāja” neizmantoja vairākumu, taču prata iemest vienādos sastāvos. Iniciatīvu uzņēmās kapteinis Kristers Freibergs, kurš palika viens iepretim vārtiem un trāpīja augšējā stūrī – 6:5.

Kaļeiņikovs spēli pabeidza ar pieciem punktiem (2+3), kamēr Latvijas čempionāta rezultatīvākais hokejists Bruno Zabis, kurš iepriekšējos divos mačos pret “Prizmu”/IHS bija sakrājis sešus punktus, šoreiz izcēlās ar vārtiem un trim piespēlēm. Viņam šajā sezonā ir 30 punkti 15 mačos. Tuvākais sekotājs ir Kaļeiņikovs ar 22 punktiem.

Prizma/IHS – Liepāja 5:6 (3:2, 1:2, 1:1, 0:1)

Vārti: 0:26 Voiceščuks (A. Bērziņš, Riekstiņš) 1:0, 10:08 Zabis (Diļevka, Kaļeiņikovs, vair.) 1:1, 16:35 Voiceščuks (Riekstiņš) 2:1, 18:19 Kaļeiņikovs (Zabis, Diļevka, vair.) 2:2, 19:28 A. Bērziņš (J. Bērziņš, Voiceščuks, vair.) 3:2, 25:47 Riekstiņš (A. Bērziņš, vair.) 4:2, 38:04 Kaļeiņikovs (Ķevlis, Zabis, vair.) 4:3, 39:49 Ņekļudovs (Butāns, Alonders) 4:4, 47:10 A. Bērziņš (Riekstiņš, Dombrovskis, vair.) 5:4, 59:15 Demiters (Kaļeiņikovs, Ņekļudovs, vair.) 5:5, 62:47 Freibergs (Zabis, Kaļeiņikovs) 5:6
Metieni: 23:48
Vārtsargi: Ņikita Ustinovičs – Kristaps Nazarovs (no 20:00 Māris Jučers)