Mazuram-Mago “hat-trick”, “Liepāja” sarauj gabalos HS “Rīga”

Latvijas “Optibet” hokeja līgā ceturto uzvaru aizvadītajās piecās spēlēs izcīnīja “Liepāja”, kas savā laukumā ar 8:0 sagrāva HS “Rīga”. Trīs vārtus liepājnieku labā guva un vienu rezultatīvu piespēli atdeva Linards Mazurs-Mago.

25.09.2021 14:28

Trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušie liepājnieki spēli iesāka vētraini, lielu daļu no pirmā perioda iespiežot “Rīgas” komandu tās zonā. Jau sākumā tas mājiniekiem deva augļus, 54. sekundē Linardam Mazuram-Mago cīņā vārtu priekšā veiksmīgi pielabojot Klāva Plānica raidītās ripas lidojuma virzienu – 1:0. Jau pēc mazāk kā pusotras minūtes liepājnieki dubultoja pārsvaru (2:0), Normundam Vībānam veicot tālu plaukstas metienu kreisajā augšējā vārtu stūrī.

Turpinājumā abas vienības nopelnīja pa vienam noraidījumam, liepājniekiem vairākumā panākot 3:0, Kārli Beķeri-Brīvkalnu “Rīgas” cietoksnī ar plaukstas metienu pārspējot Mazuram-Mago. Neilgi pirms pirmā perioda beigām “Liepājas” vadību nostiprināja (4:0) 19 gadus vecais lietuvietis Eimants Noreika, kurš tika atstāts neviena nepiesegts lieliskā metiena pozīcijā.

27 gadus vecais Mazurs-Mago “hat-trick” nokārtoja 25. minūtē, kad liepājnieks veica teicamu plaukstas metienu, ripai izlidojot zem Beķera-Brīvkalna ķērājcimdam – 5:0. Tieši pēc šīs epizodes Beķeri-Brīvkalnu “Rīgas” vārtos nomainīja Deivs Deivids Rolovs. Kopumā “Rīga” laukumā rādīja salīdzinoši labāku sniegumu, tomēr viesiem neizdevās izmantot radušās iespējas. 33. minūtē 6:0 panāca Ričards Fomins, kurš pirmais nokļuva pie Rolova atvairītās ripas. Arī šajā momentā uzbrukumā aktīvi piedalījās Mazurs-Mago. Savukārt rezultātu 7:0 pēc izspēles uz vārtu priekšu vairākumā uzstādīja krievu leģionārs Fjodors Jarovinskis.

Pēdējā trešdaļā liepājnieki vēlreiz izmantoja skaitlisko pārvaru, izspēli atkal veiksmīgi noslēdzot Jarovinskim – 8:0. Zīmīgi, ka visu trešo periodu “Liepājas” vārtos spēlēja 18 gadus vecais Patriks Bērziņš, neitralizējot visus astoņus sāncenšu metienus.

Nākamo cīņu “Liepāja” aizvadīs 29. septembrī, kad savā laukumā uzņems Rīgas “Prizma/IHS”. Savukārt HS “Rīga” dienu vēlāk uzņems pašreizējo līderi Rīgas “Mogo/LSPA”.

Liepāja – HS Rīga 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)

Vārti: 0:54 Mazurs-Mago (Grīnbergs, Plānics) 1:0, 2:19 Vībāns (Augustiņš) 2:0, 11:25 Mazurs-Mago (Jākobsons, vair.) 3:0, 17:54 Noreika (Plānics, Jākobsons) 4:0, 24:42 Mazurs-Mago 5:0, 32:15 Fomins (Mazurs-Mago) 6:0, 34:47 Jarovinskis (Anosovs, Seļutins, vair.) 7:0, 56:07 Jarovinskis (Seļutins, Anosovs, vair.) 8:0.
Metieni: 33:22
Soda minūtes: 12:10
Vārtsargi: Māris Jučers (no 40:00 – Patriks Bērziņš) – Kārlis Beķeris-Brīvkalns (no 24:42 līdz 40:00 – Deivs Deivids Rolovs)