”Metalurgam” uzvara BAČ spēlē

11.12.2012 17:53

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) ‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti aizvadīja spēli Brestā, kur tikās ar vietējo hokeja klubu ‘’Brest’’. Liepājnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 2:0

Šovakar BAČ šī bija vienīgā spēle. Liepājniekiem šī bija otrā no BAČ kalendārā decembrī plānotām piecām izbraukuma spēlēm. Pirms divām dienām metalurgi viesojās Grodņā, kur saspringtā spēlē ar rezultātu 4:2 piekāpās vienam no BAČ līderiem hokeja klubam ‘’Neman’’. Liepājnieku labā vārtus guva E. Brancis un A. Podziņš.

Ar hokeja klubu ‘’Brest’’ liepājnieki šosezon jau ir tikušies trīs reizes. Pirmajā spēlē Brestā liepājnieki svinēja uzvaru (5:3), bet divās mājas spēlēs dalīja punktus uz pusēm (2:4 un 6:0) ar šīvakara pretiniekiem. Pirms šīvakara spēles hokeja klubs ‘’Liepājas metalurgs’ pēc aizvadītām 29 spēlēm ar izcīnītiem 50 punktiem BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma joprojām 5. vietu, bet šodienas pretinieki ‘’Brest’’ pēc aizvadītām 30 spēlēm ar izcīnītiem 20 punktiem atradās 9. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību atkal bija uzticējuši Jānim Auziņam, bet kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J. Kalniņš. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas pēc pēdējās spēles ar ‘’Neman’’ nebija notikušas. Metalurgu rindās laukumā devās Latvijas izlases kandidāts L. Bajaruns, un arī U-20 izlases kandidāti E.Siksna,K.Ozoliņš un A. Kuzmenkovs.

Spēle sākās asi, jo jau spēles pirmajā minūtē mazos sodus nopelnīja abu komandu spēlētāji. Pirmā perioda astotajā minūtē par sitienu ar celi līdz spēles beigām (5+20 min.) tika noraidīts mājinieku spēlētājs D. Korotkevičs. Neskatoties uz to, neviena no komandām pirmajā periodā nespēja tikt pie vārtu guvuma.

Otrā perioda astotajā minūtē R. Birziņš nopelnīja disciplināro sodu (2+10) par uzbrukumu pretiniekam kakla un sejas rajonā. Spēles rezultāts tika atklāts vien 30. minūtē, kad no B. Zabja piespēles precīzs bija E. Brancim.

Arī trešais periods skatītājus ar lielu vārtu birumu neiepriecināja, jo vienīgos vārtus guva S. Voroņins spēles 60. minūtē, kad mājinieki centās izmantot viesu noraidījumu, un noņemto vārtsargu.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 17. decembrī pulksten 17:30 Minskā, kad tā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Junior’’.

Brest – Liepājas metalurgs – 0:2 (0:0,0:1,0:1)

Vārti: 29:33 0:1 Brancis (Zabis), 59:37 0:2 Voroņins (mazākumā,tukšos vārtos) (Kuzmenkovs; Ševčenko)

Vārtsargi: Antons Mickevičs – Jānis Auziņš

Soda minūtes: 33:22