Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Metalurgs 2” atjauno divu uzvaru pārsvaru

10.04.2012 21:42

Otrdien Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas ceturtajā spēlē “Liepājas Metalurgs 2” savā laukumā ar rezultātu 4:2 apspēlēja “Ozolnieki-Monarch” vienību, sērijā panākot 3:1 un nonākot vienas uzvaras attālumā no Latvijas čempiones titula.

“Monarhi” turpināja sēriju ar Sergeju Kuzņecovu vārtos, taču, ja iepriekšējā mačā Sergejs kapitulēja tikai reizi visas spēles laikā, šodien pirmajā trešdaļā nācās ķeksēt ripu no saviem vārtiem jau divas reizes – Kārlis Liepiņš pēc piecām spēlētām minūtēm atklāja rezultātu, bet 14.minūtē mājinieki izmantoja vairākumu, panākot jau 2:0.

Otrajā trešdaļā komandas daudz spēlēja nepilnos sastāvos, vispirms trīs mazākumi pēc kārtas liepājniekiem, bet tad divas reizes pēc kārtas noraidījumus nopelnīja arī viesi. Izmantot gan vairākumu iespējas nemācēja ne vieni, ne arī otri, un rezultāts nemainījās – pēc divām spēlētām trešdaļām joprojām 2:0 mājinieku labā.

Nedaudz vairāk nekā septiņas minūtes pirms mača beigām Hodzko un Straupe noorganizēja ātro uzbrukumu un izvirzīja Diļevku vienu pret vārtsargu. Māris iespēju izmantoja, panākot 3:0, bet pāris mirkļus vēlāk Ozolnieki kļūdījās, atspēlējot ripu aizsardzībai, Tiļļa to pārtvēra un Kuplajam nekas cits neatlika kā pārkāpt noteikumus. Tiesneši nozīmēja soda metienu, kuru Toms realizēja. Vārtu birums gan neapstājās – šoreiz izcēlās viesi, kad Grāvītis izgāja viens pret vienu un pārspēja Grīnvaldu pirmo reizi mačā. Aptuveni divas ar pusi minūtes pirms beigām Grāvītis izcēlās vēlreiz, pielabojot pats savu metienu un panākot 4:2.

Īsā brīdī zaudējuši divus vārtus, liepājnieku treneris Valērijs Kuļibaba pieprasīja pārtraukumu, lai sapurinātu komandu un noskaņotu cīņai līdz tās pēdējām sekundēm. “Monarhi” gan turpināja aktīvi un arvien tika pie iespējām pretuzbrukumos. Tās an netika izmantotas, un spēle noslēdzās ar rezultātu 4:2 Liepājas labā.

LAČ finālsērija 2012

Liepājas Metalurgs 2 – Ozolnieki-Monarch 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Vārti: 5:04 Liepiņš (Straupe, Diļevka) 1:0, 13:49 Gipters (Straupe, Liepiņš, vair.) 1:1, 52:30 Diļevka (Hodzko, Straupe) 3:0, 53:13 Tiļļa (s.m.) 4:0, 54:02 Grāvītis (Bisenieks) 4:1, 57:24 Grāvītis (Bisenieks, Gončaruks) 4:2.

Soda minūtes: 8:12

Vārtsargi: Grīnvalds – Kuzņecovs