Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

”Metalurgs” ar uzvaru sāk Latvijas hokeja čempionāta finālsēriju

03.04.2012 21:40

Latvijas hokeja čempionāta finālsēriju ar pārliecinošu uzvaru iesāka ”Liepājas Metalurgs 2”, kas pārliecinoši ar 6:1 pārspēja pieredzējušos ”Ozolnieki-MONARCH” hokejistus, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0. Ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli šajā mačā izcēlās Jānis Straupe.

Regulārā turnīra pārliecinošie uzvarētāji ”Ozolnieki-MONARCH” izslēgšanas spēlēs startēja no pusfināla, kur visai pārliecinoši četros mačos izrādījās pārāki par HK ”Juniors”. Tikmēr viņu šīsdienas pretinieku ceļš uz finālu bijis garāks. Trešā vieta regulārās sezonas noslēgumā nozīmēja, ka ”Liepājas Metalurgs 2” hokejistiem ”play-off” spēles jāsāk no ceturtdaļfināla, kur viņi nesastapās ar HK ”Rīga 95” pretestību un sērijā uzvarēja ar 3:0. Tālāk liepājniekiem pretim nāca ”SMScredit.lv”, pret kuriem tika aizvadītas vairākas smagas spēles, un galarezultātā sešos mačos (4:2) izcīnīta ceļazīme uz finālu.

Spēle inbox.lv ledus hallē iesākās ar ”Liepājas Metalurgs 2” uzbrukumu un izslēgšanas spēļu rezultatīvākā spēlētāja Gunāra Skvorcova metienu pa vārtiem. Mača otrajā minūtē liepājnieki ieguva iespēju spēlēt vairākumā, taču nekādus draudus radīt viņiem neizdevās.

Pēc noraidījuma izciešanas vairāk uzbruka ”Ozolnieki-MONARCH”, vienā no epizodēm atrodoties ļoti tuvu vārtu guvumam. Par savu aktivitāti viņi tika atalgoti – astotajā minūtē pēc Andreja Ignatoviča un Arta Ābola piespēlēm vārtus ar spēcīgu metienu guva Māris Grāvītis (1:0).

Īsi pēc zaudētajiem vārtiem liepājniekiem radās iespēja atspēlēties, kad viņi vēlreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā, kuru šoreiz izdevās izmantot – pēc Artūra Kuzmenkova metiena pirmais pie ripas bija Jānis Straupe, kurš nekļūdījās (1:1). Uzreiz pēc centra iemetiena mājiniekus šokēja jaunais liepājnieks Linards Mazurs-Mago, kurš izlauzās līdz vārtiem un pārspēja Zelču, panākot 1:2.

Panākumu spārnoti LM2 turpināja uzbrukt un veiksme bija viņu pusē – pēc veiksmīga rikošeta vārtus guva Gunārs Skvorcovs. Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem aktivizējās ”Ozolnieki-MONARCH” taču vārtu guvums nesekoja. Trīs minūtes un 20 sekundes līdz trešdaļas beigām ”Metalurgs” guva arī ceturtos vārtus, kad Mārtiņš Gipters izmantoja to, ka pretinieku vārtsargs ir nosegts un precīzi meta no zilās līnijas (1:4). Atlikušajā laikā līdz perioda beigām aktīvi uzbruka monarhi, izveidojot vairākus bīstamus momentus, kurus gan izmantot neizdevās.

Otrā trešdaļa sākās ar mājinieku centieniem atspēlēties, taču ar disciplinētu spēli aizsardzībā viesi viņiem to liedza. Iespēja samazināt rezultāta starpību radās pēc tam, kad Andrejs Ignatovičš atņēma ripu pretinieku zonā un izdarīja spēcīgu metienu, kas gan lidoja vārtiem secen. Par sakāpinātajām emocijām liecināja epizode, kad par pārlieku aktīvu spēli vārtu priekšā jauno Edgaru Ārinieku sodīt devās pieredzējušais monarhs Vadims Romanovskis, par to saņemot divu minūšu noraidījumu. Mazākumu ”Ozolnieki-MONARCH” izturēja, lai gan LM2 vairākas reizes apdraudēja Kristapa Zelča sargātos vārtus.

Otrās trešdaļas desmitajā minūtē pēc līdzīgas epizodes otros vārtus mačā guva Mārtiņš Gipters; arī šoreiz Zelčs bija nosegts un neredzēja metienu. Likās, pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem monarhu rokas nolaidās pilnībā, jo, jau pēc neilga laika, viņus pārspēja vēlreiz, kad otro reizi precīzs bija Jānis Straupe. Līdz trešdaļas beigām abas komandas spēja izveidot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču rezultāts tā arī nemainījās.

Mača noslēdzošo trešdaļu Ozolnieku komanda sāka aktīvāk nekā viņu pretinieki, kuri, šķiet, vairāk domāja par nākamajiem finālsērijas mačiem. Par spīti tam bīstamas situācijas veidojās kā pie vieniem tā otriem vārtiem. Kad trešajā periodā bija spēlētas teju piecas minūtes, pirmo iespēju spēlēt vairākumā ieguva mājinieki, kurā viņi pie vārtu guvuma netika, lai gan ar vairākiem tālšāvieniem apdraudēja Jāņa Kalniņa sargātos vārtus. Ilgi nebija jāgaida arī līdz ”Ozolnieki-MONARCH” otrajam vairākumam, taču arī to izmantot neizdevās.

Atlikušajā laikā laukumā valdīja atklāts hokejs abu komandu izpildījumā. Monarhi veidoja labu saspēli pretinieku zonā, kamēr acīmredzami ātrākie ”Metalurgs” hokejisti atbildēja ar ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā. Šādas aktivitātes ar vārtu guvumu nevainagojās un mačs noslēdzās ar ”Liepājas Metalurgs 2” panākumu (1:6), kuri izvirzās vadībā sērijā ar 1:0.

Latvijas čempionāts hokejā, 1. finālspēle, Rīga, inbox.lv ledus halle
Ozolnieki-MONARCH – Liepājas Metalurgs 2 (1:4, 0:2, 0:0,)
Vārti: 07:22 Grāvītis (Ābols, Ignatovičs) 0:1, 10:00 Straupe (Zabis, Hodzko) 1:1, 10:07 Mazurs-Mago (Tiļļa) 1:2, 11:15 Skvorcovs (Kuzmenkovs, Siksna) 1:3, 16:40 Gipters (Ārinieks, Hodzko) 1:4, 29:44 Gipters (Straupe) 1:5, 32:35 Straupe 1:6.
Soda minūtes: 6:4
Vārtsargi: Kristaps Zelčs – Jānis Kalniņš