Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Metalurgs” izskaņā vēlreiz piekāpjas “Yunost”

18.09.2011 16:50

Svētdien otro zaudējumu divās dienās piedzīvoja “Liepājas Metalurgs” hokejisti, kas savā laukumā, ielaižot izšķirošos vārtus pusminūti līdz spēles beigu sirēnai, ar rezultātu 1:2 piekāpās Minskas “Yunost” vienībai.

Tilja šodien spēlei netika pieteikts, lai gan oficiāla diskvalifikācija par iepriekšējā mačā nopelnīto lielo noraidījumu netika saņemta. Pirmo noraidījumu KHL pagājušās sezonas labākais tiesnesis Eduards Odiņš piešķīra liepājniekiem, un tas notika tikai desmitajā mača minūtē. Lai arī minskieši vairākkārt nostājās un mēģināja izspēlēt, mājinieku aizsardzība bija krietni pārāka. Pie tam uzreiz, kad izturēts mazākums, izprovocēts arī vairākums. Nostājoties un pacietīgi izspēlējot, Siksna izdarīja metienu, kuru pielaboja Upītis, gūstot savus otros vārtus sezonā. Pēc zaudētajiem vārtiem minskieši uzņēma apgriezienus, un Liepājai brīžiem ļoti ilgi nācās spēlēt savā laukuma pusē. Vārtu guvumā gan viesi līdz pirmās trešdaļas beigām savu pārsvaru nespēja pārvērst.

Neilgi pēc otrās trešdaļas sākuma liepājnieku otrajai maiņai neizdevās nosargāt savus vārtus neieņemtus – Sjomočkins pirmo reizi šovakar pārspēja Kalniņu, izlīdzinot rezultātu. Lai gan spēle bija līdzīga, Minskas komandai ik pa laikam bija problēmas ar disciplīnu, kas deva Liepājai iespējas spēlēt vairākumos. Tos gan izmantot neizdevās, un pēc 40 minūtēm rezultāts bija neizšķirts.

Pēdējā trešdaļa sākās piesardzīgi abu komandu izpildījumā. Liepājnieki veiksmīgi spēlēja vidus zonā, pārtverot baltkrievu raidītās piespēles un pārtraucot viņu mēģinājumus iesākt uzbrukumus. Tomēr uzbrukumā spēle līdz galam nevedās. Teicamā Minskas pretuzbrukumā, tuvojoties trešdaļas viducim, tikai Kalniņa meistarība glāba liepājniekus no otro vārtu zaudējuma. “Metalurgs” pamazām pārņēma iniciatīvu spēlē un vairāk bija ar ripu, taču iemest kā neizdevās, tā neizdevās. Diemžēl spēles izskaņā, aptuveni pusminūti līdz beigām, pēc saasinājuma pie liepājnieku vārtiem “Yunost” izrāva uzvaru – 2:1.

Līdz ar to “Metalurgs” atzina “Yunost” pārākumu jau otro dienu pēc kārtas. Tiesa, vakardien spēle noslēdzās papildlaikā. Šajā sezonā Liepājas komanda divas uzvaras un piedzīvojusi četrus zaudējumus, trīs no tiem pamatlaikā.

Baltkrievijas atklātais čempionāts
Liepājas Metalurgs – Minskas Yunost 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Vārti: 12:13 Upītis (Gipters, Siksna, vair.) 1:0, 22:06 Sjomočkins (Jakimovičs, Slišs) 1:1, 19:27 Slišs (Zadeļenovs) 1:2.
Soda minūtes: 4:10
Vārtsargi: Kalniņš – Oksa