“Metalurgs” uzvar Grodņā un uz Liepāju ved neizšķirtu

06.03.2012 19:43

“Liepājas Metalurga” hokejisti otrdien Baltkrievijas atklātā čempionāta (BAČ) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas otrajā mačā izbraukumā ar 3:2 pārspēja Grodņas “Neman”, panākot izlīdzinājumu sērijā – 1:1.

Lietuvas garākās upes Nemunas augšteces krastos esošajā Grodņas pilsētā liepājnieki aizvadīja otro spēli pēc kārtas. Ja sērijas pirmajā spēlē tā arī neizdevās gūt vārtus, tad jau septītajā otrā mača minūtē Skvorcovs beidzot atklāja “metalurgu” rēķinu šajā sērijā. Pirms tam gan nācās izturēt jau otrajā minūtē nopelnīto mazākumu. Kopumā liepājnieki pirmajā trešdaļā uzbruka nedaudz vairāk, un, lai gan mājiniece panāca neizšķirtu (piespēle Kasparam Saulietim), trešdaļas vidū atkal vadību pārņēma viesi no Liepājas – Kārlis Ozoliņš panāca 2:1.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, neskatoties uz to, ka mājiniekiem trīskārt bija iespēja spēlēt vairākumā. Pie tam Brancis par sitienu ar nūju trešdaļas viducī nopelnīja 2+2+10 minūtes… Tas viss ļāva mājiniecei pārņemt iniciatīvu, taču bez taustāma rezultāta. Ališausks saņēma noraidījumu pēdējā otrās trešdaļas minūtē, un “Metalurgam” mazākumā nācās sākt arī pēdējo trešdaļu. Vēl vairāk – neilgi pēc tā izturēšanas uz sodīto soliņa nācās sēsties arī Feldmanim, un Grodņas spiediens turpinājās.

Tuvojoties trešdaļas vidum, spriedze auga un astotajā minūtē saķērās Siksna un Koršunovs, abi saņemot pa divām minūtēm uz noraidīto soliņa. Nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms beigām Straupe saņēma noraidījumu par pretinieka klupināšanu, un “Neman” noņēma vārtsargu, tā vietā laukumā sūtot sesto laukuma spēlētāju. Rezultātu tas mājiniekiem nedeva, gluži otrādi – Mārtiņš Gipters panāca jau divu vārtu pārsvaru. Tiesa, 20 sekundes vēlāk mājinieki atjaunoja iepriekšējo starpību, taču iznākumu tas nemainīja – 3:2 uzvara liepājniekiem.

Kaspars Saulietis spēli noslēdza ar rezultatīvu piespēli un četrām soda minūtēm, bet Sergejs Pečura laukumā, tāpat kā pirmajā spēlē, nedevās.

Sērijā rezultāts kļuvis neizšķirts – 1:1. Pusfinālā iekļūs komanda, kas izcīnīs uzvaras trijos mačos. Nākamā spēle Liepājā piektdienas vakarā.

BAČ izslēgšanas spēles, 1. kārta

Neman – Liepājas Metalurgs 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Vārti: 6:47 Skvorcovs (Mickevičs, Brancis) 0:1, 9:17 Ļisičkins (Saulietis) 1:1, 10:12 Ozoliņš (Feldmanis, Zeltiņš) 1:2, 58:18 Gipters (Zabis, Skvorcovs) 1:3, 58:39 Kuzņecovs (Polušins, Osipovs) 2:3.
Soda minūtes: 16:30
Vārtsargi: Šabanovs – Kalniņš