Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Metalurgs” zaudē un izstājas no Kontinentālā kausa

21.10.2012 18:45

”Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda šovakar Somijas pilsētā Vāsā ar spēli pret vietējo ”Vaasan Sport” noslēdza dalību Kontinentālā kausa otrās kārtas turnīrā. Trešajā turnīra spēlē liepājnieki pagarinājumā atzina vietējās ”Sport” komandas pārākumu – 3:4.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās cīņās liepājniekiem sekmes bija mainīgas. Vispirms nācās atzīt pašreizējo Kazahstānas čempionu ”Beibarys Atyrau” (ar Mārtiņu Raitumu vārtos) pārākumu, bet turnīra otrajā cīņā izdevās pieveikt ungāru kluba ”Miskolc Polar Bears” hokejistus.

Jau pirms pēdējās spēles kļuva zināms, ka trešajā kārtā Liepājas komandai iekļūt neizdosies, jo dienas pirmajā spēlē Kazahstānas čempione atstāja sausā ungārupolārlāčus – 4:0, līdz ar to tiekot pie trešā panākuma trijās turnīra spēlēs.

Neskatoties uz to liepājnieki maču šovakar sāka sekmīgi. Mača 18. minūtē Bruno Zabis realizēja skaitlisko vairākumu, atklājot spēles rezultātu. Otrās trešdaļas pašā sākumā Toms Zeltiņš dubultoja kurzemnieku pārsvaru, panākot jau 2:0. Mača turpinājumā Vāsas komanda guva trīs vārtus, 48. spēles minūtē pārņemot vadību – 3:2. Sekoja liepājnieku pieprasīts pārtraukums, pēc kura vēju pilsētas pārstāvjiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu (Brancis) un gūt trešos vārtus. Spēles pamatlaikā uzvarētājs netika noteikts, bet pagarinājuma trešajā minūtē Markuss Pīspanens izrāva uzvaru mājiniekiem – 4:3.

Līdz ar šo zaudējumu dalību Kontinentālajā kausā liepājnieki noslēguši. Pagājušajā sezonā ”Liepājas metalurgs” tika līdz turnīra trešajā kārtai, kurā Doņeckā zaudēja visās trijās spēlēs un palika pēdējā vietā.

Raituma pārstāvētā “Beibarys” komanda trešajā kārtā pievienojās jau iepriekš vietas tur garantējušajām Stavangeras ”Oilers” no Norvēģijas, Žlobinas ”Metallurg” no Baltkrievijas un KH ”Sanok” no Polijas.

Liepājas metalurgs – Sport 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)
Vārti: 17:14 Zabis (Tubelis) 1:0, 21:14 Zeltiņš (Ševčenko) 2:0, 29:30 Laksonens (Pispanens, Laine) 2:1, 44:57 Virkunens (Heikinens, Nabs) 2:2, 47:17 Riska (Heikinens, Jalo) 2:3, 52:18 Brancis (Bajaruns) 3:3, 62:53 Pīspanens (Uito) 3:4