“Mogo” grauj “Liepāju” ar 4:1

Pirmo reizi trīs savstarpējo spēļu laikā uzvaru pār “Liepāju” guvusi “Mogo”/LSPA, kas “Optibet” Latvijas hokeja līgā savā laukumā bija pārāka ar rezultātu 4:1. Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās aizsargs Kārlis Čukste.

15.11.2020 18:03

Abu komandu rindās bija pa jaunpienācējam – “Mogo” vārtos stājās no HS “Rīga” aizlienētais un Latvijas izlasē debitējušais Artūrs Šilovs, kamēr rezervē palika Henrijs Ančs, savukārt “Liepājas” aizsardzībā atgriezās cits izlases spēlētājs Artūrs Salija. Pirmajā trešdaļā komandas iztika bez noraidījumiem un ļoti ilgi bija jāgaida arī līdz vārtu guvumam, taču perioda priekšpēdējā sekundē “Mogo”/LSPA tomēr izvirzījās vadībā. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Čukste uzmeta no zilās līnijas, bet ripu pielaboja Miks Lipsbergs (1:0).

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki dubultoja pārsvaru un to izdarīja līdzīgā veidā – Elviss Kaimiņš vārtu priekšā pielaboja Jāņa Bullīša metienu (2:0). Ja pirmajā pusstundā nebija neviena noraidījuma, otrā spēles puse lielākoties ritēja nepilnos sastāvos. Lai arī abas komandas nokļuva piecatā pret trim, vairākumā tā arī netika gūta neviena ripa, taču 47. minūtē aizturētā soda laikā liepājnieki samazināja deficītu – ja pirmais metiens tika kavēts ar pārkāpumu, tad uzreiz pēc tam ripa nokļuva pie Artūra Mickeviča, kurš pagriezienā meistarīgi pārspēja Šilovu (2:1), atstājot viņu bez sausās spēles debijā.

Kurzemnieki 50 sekundes līdz pamatlaika beigām gāja uz pilnu banku un noņēma vārtsargu, taču izlīdzinājuma vietā ielaida trešo ripu – tukšos vārtos iemeta Lauris Rancevs, kliedējot neziņu par spēles iznākumu. 17 sekundes vēlāk punktu spēlei pielika aizsargs Čukste (4:1), 11 spēlēs nopelnot jau 13. punktu un gūstot jau astotos vārtus. “Mogo”/LSPA pārtrauca divu zaudējumu sēriju, četras spēles pēc kārtas nebija uzvarējusi pamatlaikā un izcīnīja pirmo uzvaru savstarpējās spēlēs, iepriekš “Liepājai” zaudējot ar 0:1 un 2:3.

Mogo/LSPA – Liepāja 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Vārti: 19:59 Lipsbergs (Čukste, Straupe) 1:0, 22:48 Kaimiņš (Bullītis) 2:0, 46:18 Mickevičs (Zabis) 2:1, 59:32 Rancevs (Mamonovs, t.v.) 3:1, 59:49 Čukste (Kurmis) 4:1.
Metieni: 35:26.
Soda minūtes: 8:10.
Vārtsargi: Artūrs Šilovs – Māris Jučers.