Mūsu vārtsarga bilance – pozitīva

11.02.2007 18:39

0

Latvijas hokeja izlase nedēļas nogalē aizvadīja trīs spēles Gomeļas pilsētā Baltkrievijā, kur Poļesjes kausa izcīņas ietvaros spēkojās ar Baltkrievijas izlasi, Kanādas klubu izlasi, kā arī Krievijas klubu “Salavat Julajev”. Pirmo spēli turnīrā Oļega Znaroka trenētā Latvijas valstsvienība aizvadīja piektdienas vakarā, kad ar rezultātu 2:1 pārspēja laukuma saimniekus. Mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pagarinājuma otrajā minūtē uzvaras vārtus viesu labā guva Aleksandrs Macijevskis.

Pirmajā spēlē mūsējo vārtus sargāja Edgars Masaļskis, kuram nebija pārāk daudz darba, jo nācās atvairīt tikai 18 pretinieku raidītās ripas. Savukārt turnīra otrajā spēlē Latvijas izlases vārtu drošība tika uzticēta “Liepājas metalurga” vārtsargam Dmitrijam Žabotinskim. Līdzīgi kā turnīra pirmajā spēlē, arī pret Kanādas komandu, kuras kodolu veido amatieru komanda “Powell River Regals”, kas ir pastiprināta ar dažiem Vācijas elites līgā spēlējošiem tautiešiem, mūsējie pirmie zaudēja vārtus, tomēr šoreiz nekāda sīvā cīkstēšanās neizvērsās, un iznākumā tika fiksēta graujoša Latvijas uzvara – 9:2. Žabotinskim spēlē pret kanādiešiem bija gandrīz divreiz vairāk darba nekā Masaļskim pret baltkrieviem, jo nācās atvairīt 32 hokeja dzimtenes dēlu metienus, un, paskatoties uz viņa statistikas rādītājiem mačā, jāsecina, ka ar saviem pienākumiem metalurgs tika galā visnotaļ veiksmīgi, par ko liecina itin augstais atvairīto ripu procents – 94,12.

Savukārt Latvijas izlasei turnīra pēdējais mačs izrādījās neveiksmīgs. Uzvara pēdējā spēlē pret spēcīgo “Salavat Julajev” mūsējiem nodrošinātu arī uzvaru turnīrā, taču izredzes uz panākuma šķita izplēnam jau pirmās trešdaļas ievadā – piektajā minūtē jau 0:2, bet mača vidū krievi panāca 4:0 savā labā. Vai nu drošais pārsvars bija iemidzinājis Ufas vienību, vai arī atrašanās zaudētājos nokaitināja Latvijas izlases spēlētājus, bet otrās trešdaļas pēdējā minūtē mūsējie uzsāka pakaļdzīšanos, kas beidzās pēdējā perioda vidū, rezultātam esot vairs tikai 4:3 “Salavat Julajev” labā. Mača atlikušajā daļā abas komandas spēlēja disciplinēti, maksimāli izvairoties no pārkāpumiem, un rezultāts nemainījās arī cīņas pēdējā minūtē, kad vārtsarga Edgara Masaļska vietā uz ledus devās sestais laukuma spēlētājs.

Savu valstsvienību rindās Eiropas Izaicinājuma kausa spēlēs ir piedalījušies arī vairāki “Liepājas metalurga” leģionāri. Darjus Lelens un Donats Kumeļausks Lietuvas izlases rindās aizvadīja spēles pret Polijas (0:3), Ungārijas (2:1) un Horvātijas (4:1) izlasēm, bet metalurgi ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Cits metalurgu uzbrucējs Pavlo Borisenko palīdzēja Ukrainas izlasei cīņā pret Nīderlandes (4:3), Itālijas (1:5) un Francijas komandām. Arī Pavlo izlases pirmajās divās spēlēs pie punktiem netika, bet ukraiņu pēdējā spēle sākās vakar vēlu vakarā.

Atgādinām, ka jau šonedēļ atsāksies Latvijas hokeja čempionāta spēles, un nedēļas centrālais mačs starp “Liepājas metalurgu” un “Rīgas 2000” vienību sāksies trešdien pulksten 18 Liepājā.

Turnīra tabula (uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā):