Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Olimp” pusfinālā pret “Liepāju” panāk vadību 3-0

“Optibet” hokeja līgā “Olimp/Venta 2002” vēlreiz pārspēja “Liepāju” (5:3), šoreiz to paveicot pretinieku laukumā, un tas “Olimp” deva 3-0 vadību sērijā līdz četrām uzvarām.

27.03.2021 22:20

“Liepāja” bija cietusi spēles gaitas ziņā pārliecinošus zaudējumus abās pirmajās sērijas spēlēs, taču tagad aizvadīja spēli savā laukumā un spēja vismaz uz laiciņu nonākt vadībā. “Liepājas” vadība gan bija tikai trīs minūšu garumā un trešais periods sanāca neveiksmīgs, līdz ar pirmdien “Liepājai” būs jācenšas izvairīties no sērijas beigām, kamēr “Olimp” ar vienu kāju jau ir finālā – nākamajās četrās spēlēs jāgūst tikai viena uzvara.

Šodienas maču “Olimp” sāka ar vārtu guvumu 18. minūtē, kad izcēlās Sandis Mežaraups. Taču otrā perioda sākumā 5+20 minūšu sods tika piespriests Kristam Apsītim, un lielais mazākums atstāja lielu iespaidu uz spēles gaitu. “Liepāja” vairākumā panāca neizšķirtu, par ko parūpējās Klāvs Plānics, un daudz uzbruka, liekot pasvīst “Olimp” vārtsargam Kārlim Zakrevskim. “Liepāja” 38. minūtē panāca sev vadību (vārti Artūram Mickevičam) un kopumā otrajā periodā protokolā reģistrēti sešreiz vairāk metieni “Liepājai” nekā “Olimp” (18:3).

Taču trešā perioda pirmajās sešās minūtēs “Olimp” visu nokārtoja sev par labu, šajā laikā iemetot trīs vārtus. Vieni vārti Kirilam Galoham, bet divus iemeta Miķelis Rēdlihs. Pamatlaika izskaņā Romāns Ņekļudovs “Liepājai” vienus vārtus atguva un radīja iespēju atspēlēties, taču Georgijs Pujacs ar metienu tukšos vārtos atjaunoja divu vārtu pārsvaru “Olimp”, kas beigās uzvarēja ar 5:3.

Rēdlihs šajā mačā izcēlās ar trim punktiem, kamēr divas rezultatīvas piespēles “Olimp” sastāvā bija Gatim Spruktam, abas izdarītas tieši Rēdliha gūtajos vārtos. “Liepājai” pie diviem punktiem tika Plānics.

“Liepāja”-“Olimp/Venta 2002” 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)

Vārti: 17:30 Mežaraups (Rēdlihs, Svars) 0:1, 23:05 Plānics (Demiters) (vair.) 1:1, 37:21 Mickevičs (Plānics, Ločmelis) 2:1, 40:28 Galoha 2:2, 42:44 Rēdlihs (Sprukts) 2:3, 46:17 Rēdlihs (Sprukts, Bergmanis) (vair.) 2:4, 56:52 Ņekļudovs (Kalns, Nīmanis) 3:4, 58:53 Pujacs (t.v.) 3:5
Vārtsargi: Māris Jučers – Kārlis Zakrevskis