“Olimp” uzvar “Liepājas” hokejistus un vēlreiz atgūst vadību OHL

05.03.2020 22:11

Vērtīgu uzvaru tiešo konkurentu cīņā svinējis Latvijas hokeja čempionāta debitants “Olimp”, kas mājās atspēlējās un pārspēja “Liepāju” (3:1)., ne tikai nosargājot pārsvaru savstarpējās spēlēs un atgūstot līderpozīciju, bet arī garantējot vietu “play-off” pusfinālā – nedz “Olimp”, nedz “Kurbads” vairs nevar nokrist zemāk par otro vietu, kas ļaus izlaist ceturtdaļfinālu. Ar diviem vārtiem izcēlās Edijs Brahmanis.

Lai arī “Liepājai” nepalīdzēja viens no līderiem Bruno Zabis un vairāk metienu izdarīja sāncenši, pirmās trešdaļas beigās tieši kurzemnieki izvirzījās vadībā. “Liepāja” uzvarēja iemetienā, bet Deniss Vilmans pielaboja Mārtiņa Oskara Metienu no zilās līnijas, ripai lēnām tomēr šķērsojot vārtu līniju (1:0). “Olimp” iedzinēja lomā gan bija tikai pusotru minūti un atspēlēties paguva vēl līdz perioda beigām. To teju vienatnē paveica Edijs Brahmanis, izcili ātrumā apspēlējot Kristeru Freibergu un tiekot galā arī ar vārtsargu Kristapu Nazarovu (1:1).

Otrajā trešdaļā Emīls Ezītis jau vadībā izvirzīja mājiniekus (2:1), bet pēc virknes neizmantotu vairākumu trešā perioda vidū vienādos sastāvos cīņas likteni faktiski izšķīra Brahmanis. 26 sekundes pēc tam, kad pameta noraidīto soliņu, Brahmanis iesaka pretuzbrukumu, saņēma ripu atpakaļ no Gļeba Prohorenkova un, ieslidojis uzbrukuma zonā, izdarīja tālu metienu, ar kuru galā netika Nazarovs (3:1).

“Olimp” parīt viesosies pie “Kurbada”, taču ari zaudējuma gadījumā saglabās labas cerības triumfēt regulārajā sezonā, jo debitantiem vēl būs par vienu spēli vairāk un “Olimp” jau ir nodrošinājis labāku savstarpējo spēļu bilanci. “Liepāja” regulāro sezonu pabeigs trešdien pret “Kurbadu”.

Olimp – Liepāja 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Vārtu: 17:48 Vilmans (Freimanis, Grīnbergs) 0:1, 19:33 Brahmanis (Apsītis) 1:1, 26:18 Ezītis (Ribčiks) 2:1 50:07 Brahmanis (Prohorenkovs) 3:1
Metieni: 31:28
Vārtsargi: Ervīns Muštukovs – Kristaps Nazarovs