Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Otrie pārbaudes turnīrā

14.11.2011 07:09

Latvijas U-20 hokeja izlase novembra pārtraukumu izmantoja, lai piedalītos pārbaudes turnīrā Baltkrievijā, kur ierindojās 2. vietā. Izlases rindās rezultatīvi nospēlēja arī divi no trim komandā iekļautajiem “Liepājas metalurga” sistēmas hokejistiem.

Četru komandu pārbaudes turnīrā Lidā Latvijas U-20 izlasi pārstāvēja trīs “Liepājas metalurga” dublieru komandas spēlētāji – uzbrucēji Pauls Hodzko un Regnārs Kaļinovskis, kā arī aizsargs Sandis Šostaks. Latvijas izlasei šis turnīrs bija spēku pārbaude pirms pasaules čempionāta augstākās divīzijas cīņām, kas norisināsies no šā gada 26. decembra līdz 2012. gada 5. janvārim.

Lidas turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase tikās ar Baltkrieviju, un pagarinājumā piekāpās ar 2:3. Otrā perioda trešajā minūtē mūsējos vadībā izvirzīja Liepājas metalurgs Pauls Hodzko, kuram rezultatīvi piespēlēja cits mūsējais Regnārs Kaļinovskis. Mača turpinājumā mājinieki guva 2:1 savā labā, bet pamatlaika pēdējā minūtē Latvijai neizšķirtu panāca Pauls Zvirbulis. Mūsējo noraidījumu pagarinājumā baltkrievi pārvērta uzvaras vārtos.

Turnīra otrajā spēlē, kurā mūsējie tikās ar Dāniju, Latvija mača ceturtajā minūtē 24 sekunžu laikā izvirzījās vadībā ar 2:0, bet otrā perioda pirmajās minūtēs panāca iespaidīgu pārsvaru ar 4:0 (trešos vārtus guva P. Hodzko). Drošas uzvaras vietā mūsējiem gan nācās mazliet panervozēt, dāņi pievilka līdz 3:4, tomēr Liepājas hokeja audzēknis Kristaps Nīmanis cīņas 49. minūtē panāca spēles beigu rezultātu – 5:3 Latvijas U-20 izlases labā.

Pirms pēdējās spēles, kurā Latvijai bija jātiekas ar Austrijas vienaudžiem, mūsējiem vēl bija cerības uz 1. vietu turnīrā. Tādā gadījumā baltkrieviem bija jāpiekāpjas Dānijai. Latvijas izlase savu darbiņu paveica, uzvarot ar 4:2, un šajā cīņā R. Kaļinovskim vēl divas rezultatīvas piespēles. Līdz pilnai laimei pietrūka tikai mājinieku zaudējuma – Baltkrievija Dāniju pieveica pagarinājumā ar 6:5. Līdz ar to mūsējiem 2. vieta turnīrā. R. Kaļinovskis ar 3 (0+3) punktiem bija komandas trešais rezultatīvākais spēlētājs, bet Pauls Hodzko ar diviem precīziem metieniem dalīja bombardieru saraksta piekto pozīciju.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 izlase aizvadīs vēl divas spēles. 20. decembrī mūsējie spēkosies ar Čehiju, bet 22. decembrī ar Dāniju. Šīs abas spēles notiks jau čempionāta mājvietā Kanādā.