Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Otro dienu pēc kārtas “Liepāja” atzīst “Olimp”/”Venta 2002” pārākumu

Otro dienu pēc kārtas Liepājā uzvarējis “Optibet” Latvijas hokeja čempionāta vicelīderis “Olimp”/”Venta 2002”, kas atspēlēja divu vārtu deficītu un piekto reizi sezonā apspēlēja “Liepāju” – 3:2. Izlīdzinājuma un uzvaras vārtus guva bijušais “Liepājas” uzbrucējs Lauris Bajaruns.

Lauris Bajaruns pret Klāvu Plānicu. (Foto: Guntis Lazdāns/OHL)
07.03.2021 16:54

“Olimp”/”Venta 2002” vakar Liepājā izcīnīja ceturto uzvaru piecās savstarpējās spēlēs un šodien jau 38. sekunde tika pie pirmā vairākuma, kad Bruno Zabis saņēma 2+10 soda minūtes par Gata Sprukta iegrūšanu apmalē un savainošanu.

Šo izdevību viesi gan neizmantoja, un “Liepāja”, kas pirmajā trešdaļā tika nomētāta ar 5:16, 16. minūtē pēc otrā mazākuma izturēšanas ieguva vadību.

Pēc uzvarēta iemetiena viduszonā un tālās piespēles no savas zonas vienatnē pret vārtsargu nokļuva aizsargs Romāns Ņekļudovs, kurš guva trešos vārtus sezonā (1:0).

Otrajā periodā abas komandas izšķērdēja labas iespējas, bet trešdaļas beigās liepājnieki vairākuma 14. sekundē tomēr dubultoja pārsvaru.

Klāvs Plānics no aizvārtes labā metiena pozīcijā izvirzīja Raivo Freidenfeldu un pats, izlavoties vārtu priekšā, bija pirmais pie Kārļa Zakrevska atvairītās ripas (2:0), gūdams desmitos vārtus sezonā.

Trešās trešdaļas 66. sekundē pirmos vārtus beidzot guva arī “Olimp”/Venta 2002”. Miķelis Rēdlihs pretinieku zonā atguva tikko zaudētu ripu, un bijušais Daugavpils “Dinaburgas” līderis Fjodors Jarovinskis panāca 1:2, gūdams otros vārtus desmit spēlēs jaunās komandas rindās.

Perioda otrajā pusē rīdzinieki neizmantoja minūti vairākuma piecatā pret trim, tomēr pamatlaika pēdējā minūtē, vēl pat nenomainījuši vārtsargu, izrāva neizšķirtu – no iemetiena apļa savai bijušajai komandai iemeta Lauris Bajaruns (2:2), gūdams 21. vārtus sezonā.

“Olimp”/”Venta 2002” jau pagarinājuma 20. sekundē arī dabūja ripu vārtos. Kirils Galoha apspēlēja Artūru Saliju, izrāvās vienatnē pret Māri Jučeru un tika nogāzts, bet atlēkušo ripu pielaboja Miķelis Rēdlihs.

Vārti gan tomēr netika ieskaitīti, jo Jučers jau bija paguvis pieskarties ripai, tādējādi aizturētā soda laikā apturot spēles ritējumu. Vairākumā četri pret trim viesi gan tik un tā nokārtoja 3:2 – arī uzvaras ripu iemeta Bajaruns.

Liepāja – Olimp/Venta 2002 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
Vārti: 15:58 Ņekļudovs (Freimanis, Gipters) 1:0, 37:43 Plānics (Freidenfelds, vair.) 2:0, 41:06 Jarovinskis (M. Rēdlihs) 2:1, 59:03 Bajaruns (Galoha) 2:2, 61:45 Bajaruns (M. Širokovs, M. Rēdlihs, vair.).