Papildināts – Aptumsums čempionu mājvietā

14.10.2007 13:12

0

“Liepājas metalurga” hokejisti arī šās nedēļas otrajā spēlē uzvarēja komandu “Rīga 2000”, tādējādi pagarinot savu uzvaru sēriju līdz četriem mačiem, turklāt visās spēlēs tika pieveikti pagājušā gada Latvijas čempionāta finālisti. Abu pretinieku tikšanās reizes vienmēr ir divu principiālu sāncenšu dueļi. Šajos mačos tikpat kā nav nozīmes tam, kura komanda skaitās favorīts – ar retiem izņēmumiem šīs spēles vienmēr kļūst par sīvām cīņām.

Un, lai nemaldina arī abas pagājušās nedēļas pārliecinošās uzvaras, – tās nebūt nedevās rokās viegli.

Sestdien liepājnieku rindās debitēja vēl viens leģionārs no Krievijas – Sergejs Gubins. Šis 1977.gadā dzimušais aizsargs lielāko daļu savas karjeras aizvadījis dažādos Krievijas Augstākās līgas klubos, bet 2007.–2008. gada sezonai Gubins gatavojās kopā ar Grodņas “Neman”.

Pirmajā trešdaļā abas vienības cīnījās par iniciatīvu, un lietā tika likti visi līdzekļi, arī noteikumu pārkāpumi. Uz sodīto soliņa gandrīz vienlīdz bieži devās gan laukuma saimnieki, gan metalurgi, bet soda minūšu skaita ziņā vadībā bija mūsējie – 20 pret 10, jo desmit minūšu sodu saņēma Kiriļenko.

Vēl viena atpūta hokejistiem gadījās 7.minūtē, kad uz aptuveni desmit minūtēm hokeja laukums palika bez apgaismojuma. Pēc mača atsākšanas abu vienību spēlētāji statistiku turpināja papildināt vienīgi ar noraidījumiem, vārtu gūšanu atliekot uz otro un trešo periodu.

Cīņas rezultātu mūsējie atklāja, spēlējot nevienādos sastāvos – vienīgo rīdzinieku noraidījumu otrajā trešdaļā izmantoja Ivanovs, kurš ripu iestūma vārtos kopā ar vārtsargu. Tas gan vēl ne tuvu nebija lūzums šajā saspringtajā mačā.

Mūsējiem drošības sajūtu gan piedeva Pliskauska vārtu guvums, kad lietuvietis, apslidojot rīdzinieku vārtus, ieslidināja ripu vārtos caur vārtsarga kājsargiem. Laukuma saimniekiem nokļūšana zaudētājos ar divu starpību vēl vairāk lika traukties uz priekšu, bet Žabotinska sargātais cietoksnis šajā vakarā bija aizslēgts. Savukārt Lelena ieslīps raidījums valsts čempionu vārtsargu Lūsiņu pārsteidza nesagatavotu, un pie 0:3 “Rīga 2000” jau samierinājās ar zaudējumu, kuru vēl pārliecinošāku mača izskaņā padarīja Pavlo Borisenko. Starp citu, Žabotinskis šajā spēlē ne tikai otro reizi šosezon nostāvēja sausā, bet arī nopelnīja savu pirmo rezultativitātes punktu par piespēli Pavlo Borisenko.

Divas nākamās Latvijas čempionāta spēles “Liepājas metalurgs” aizvadīs savā laukumā – sestdien, 20.oktobrī, un svētdien, 21.oktobrī, pret komandu “LSPA/Rīga”.

“Rīga 2000” – “Liepājas metalurgs” 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Pliskausks, Lelens; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Jass, uzbrucēji – Kiriļenko, Kuļibaba, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, Gubins, uzbrucēji – Mihailovs, Feoktistovs, Grāvītis.

Darjus Pliskausks aizvadītajā spēlē izcēlās gan ar gūtajiem vārtiem, gan ar rezultatīvu piespēli.