Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts – “Liepājas metalurgs” uzvar Lietuvā

27.10.2007 23:22

0

Šajā nedēļā “Liepājas metalurgs” Latvijas atklātajā hokeja čempionātā atkal spēlēja tikai nedēļas nogalē, izbraukumā aizvadot divus mačus ar Elektrēnu “Energiju”, un izcīnīja divus panākumus. Lietuvieši šosezon vairākas reizes, it sevišķi savā laukumā, ir bijuši tuvu savu pirmo punktu izcīnīšanai, bet allaž nedaudz pietrūcis, tādējādi “Samsung” premjerlīgā enerģētiķi pārliecinoši atrodas pēdējā vietā.

Metalurgiem, kas pāri Latvijas dienvidu robežai devās savā labākajā sastāvā, divas spēles ar “Energiju” bija attiecīgi ceturtā un piektā abu komandu tikšanās reize šosezon, tādējādi ar turnīra pastarīšiem regulārajā čempionātā mūsējiem būs jāaizvada vēl tikai divas spēles.

Sestdienas mača sākums metalurgiem bija ļoti sekmīgs, jo jau pirmajā minūtē kārtējo reizi sekmīgi nospēlēja liepājnieku otrā maiņa – savus tautiešus sarūgtināja Lelens, bet Pliskauskam un Ļouškinam tika kārtējie punkti par piespēlēm. Viesu pārsvaru perioda vidū dubultoja komandas rezultatīvākais aizsargs Tjoluškins, bet tad enerģiskāki kļuva arī laukuma saimnieki, kas līdz otrā perioda pirmajai minūtei panāca izlīdzinājumu 2:2.

Interesantu notikumu netrūka arī spēles atlikušajā daļā, bet vārtus gan guva tikai mūsējie. Otrās trešdaļas vidū komandas kapteinis Ivanovs, gūstot savus otros vārtus sezonā, atguva metalurgiem vadību, bet spēles pēdējās divdesmit minūtes kļuva teju vai par Pliskauska benefici –perioda pirmajā un priekšpēdējā minūtē Darjusa gūtie vārti nostiprināja mūsējo pārsvaru – 5:2.

Abu komandu otro spēli metalurgi aizvadīja ļoti stabili – katrā trešdaļā mūsējie iemeta pa vienai ripai un nopelnīja pa sešām soda minūtēm, bet uzvara kopumā nāca vieglāk nekā pirmajā dienā. Komandas galvenais treneris veica nelielas izmaiņas mūsējo virknējumā – Grāvīša vietā laukumā devās Sergejs Daņilovs, bet Ļouškinu aizstāja Čirkovs.

Šoreiz par rezultatīvāko mūsējo komandā kļuva Kuļibaba, kas guva pirmos un otros vārtus, bet punktu šai divu izbraukuma spēļu sērijai pielika Pliskausks, kurš tādējādi izvirzījās šās sezonas “Liepājas metalurga” rezultatīvāko spēlētāju saraksta 3.vietā.

Arī nākamajā nedēļā “Liepājas metalurgs” spēlēs tikai nedēļas nogalē – sestdien un svētdien mūsējo pretinieki būs “Latgales” hokejisti. Pirmās spēles sākums būs pulksten 17, bet svētdienas mačs daļēji pārklāsies ar šās sezonas pēdējo futbola virslīgas spēli – hokejistiem laukumā paredzēts doties pulksten 13, bet futbola mača sākums ir pulksten 14.

“Energija” – “Liepājas metalurgs” 2:5 (2:1, 1:1, 2:0) un 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Pliskausks, Lelens; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Kiriļenko, Kuļibaba, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargs – Čirkovs, uzbrucēji – Mihailovs, Grāvītis (Daņilovs), Feoktistovs.

Lai arī aizvadījis par četrām spēlēm mazāk nekā partneri, Darjus Pliskausks ir izvirzījies “Liepājas metalurga” rezultatīvāko spēlētāju saraksta 3.vietā.