Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts – Šoreiz “dimanti” nebija tik cieti

24.11.2007 22:34

0

Nedēļas nogalē Liepājas publikai pirmo reizi atrādījās Igaunijas hokeja komanda “Big Diamonds” kādreizējā metalurgu trenera Leonīda Beresņeva vadībā. Lai arī abas spēles mūsējiem nekļuva par vieglu pastaigu, šoreiz tika izcīnītas divas uzvaras. Pagalam dīvains ir šā gada “Samsung” premjerlīgas kalendārs – pašā sezonas vidū Liepājas sporta līdzjutēji varēja arī aizmirst, kā uz laukuma izskatās hokejisti, jo neviena Latvijas atklātā čempionāta spēle šeit nebija notikusi trīs nedēļas…

Kā kompensācija liepājniekiem nedēļas nogalē tika piedāvātas divas spēles pret vēl neredzētajiem lielajiem dimantiem, kurus vada metalurgu bijušais treneris Leonīds Beresņevs, un arī dažs labs no Igaunijas kluba spēlētājiem savulaik aizstāvējis Liepājas kluba krāsas.

No iepriekšējām divām spēlēm pret dimantiem metalurgiem nebija saglabājušās pašas patīkamākās atmiņas – divās septembra beigās notikušajās spēlēs, kas beidzās ar vienādu rezultātu 4:3, mūsējiem izdevās uzvarēt tikai vienreiz.

Sestdienas spēlē joprojām nevarēja piedalīties Pliskausks, toties sastāvā atgriezās kopš 6.oktobra nespēlējušais aizsargs Ruslans Borisenko. Pārējie bija ierindā, tiesa, pirmajā virknējumā vieta neatradās Pavlo Borisenko, bet Koreškovs pēc atgriešanās no Amerikas metalurgu rindās demonstrē pietiekami labu hokeju, lai kļūtu par Ozola un Fiļimonova partneri.

Beresņevs kārtējo reizi izveidojis labu komandu, kuras rokrakstu veido ne tikai pašaizliedzīga cīņa visu 60 minūšu garumā. Ja vien viesiem ļāva ieskrieties, viņi demonstrēja ārkārtīgi ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, un Žabotinskis ne vienreiz vien glāba savējos no vārtu guvuma. Spēles gaitu mums labvēlīgā gultnē ievirzīja Smirnovs, kurš aiztraucās pa kreiso malu, izslidoja vārtu priekšā un pārspēja vienu no kādreizējiem metalurgiem dimantu rindās – Alekseju Trentjevu.

Aizraujoša un sīva cīņa abu komandu izpildījumā bija vērojama arī otrajā periodā. Tiesa, gan laukuma saimnieki, gan viesi šāva tukšām patronām, un pirms pēdējām divdesmit minūtēm saglabājās minimāls metalurgu pārsvars.

Līdzīga aina bija vērojama arī pēdējā trešdaļā. Tās ievadā gan 25 sekunžu laikā sāncenši apmainījās vārtu guvumiem, bet mača uzvarētājs tika noskaidrots vienīgi pēdējā minūtē, kad vēlreiz precīzs bija Smirnovs, šoreiz ripu raidot jau tukšos vārtos.

Arī otrajā mačā metalurgi atklāja rezultātu ar precīzu metienu, spēlējot vairākumā. Ivanovam, saņemot piespēli pretinieku zonas vidusdaļā, bija pietiekami laika, lai notēmētu un mestu spēcīgi. Drošāku pārsvaru laukuma saimnieku labā pirmā perioda izskaņā panāca Smirnovs, bet, gūstot cīņas skaistākos vārtus, jau otrajā periodā precīzs bija Mamonovs – 3:0. Lielākie nopelni šajā epizodē gan bija viņa uzbrukuma partnerim Kiriļenko, kurš izslīdēja starp saviem sedzējiem, un atdeva lielisku piespēli uz zonas vidu.

Pēc tam mūsējiem bija vēl vismaz divas teicamas iespējas palielināt rezultāta starpību, bet no vārtu priekšas nespēja trāpīt ne Kuļibaba, ne Lelens.

Viesu centienus samazināt rezultāta starpību un atjaunot spēles intrigu kārtējo reizi sekmīgi novērsa Žabotinskis, un šoreiz sausā nostāvēja ne tikai viņš, bet arī Stiģis, kurš stāvēja vārtos mača pēdējās desmit minūtēs.

Savukārt mūsējo panākumu vēl pārliecinošāku padarīja Kiriļenko, kurš šoreiz pats bija precīzs no vārtu priekšas.

Citi nedēļas nogales spēļu iznākumi: “Latgale” – “Rīga 2000” 5:3, “LSPA/Rīga” – “Energija” 7:2 un 6:2.

Nākamnedēļ “Liepājas metalurgs” aizvadīs divas spēles pret komandas “ASK/Ogre” hokejistiem – pirmais no abiem mačiem trešdien pulksten 18.30 notiks Liepājā.

“Liepājas metalurgs” – “Big Diamonds” 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) un 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).
“Liepājas metalurgs”:
vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Koreškovs Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Grāvītis, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Mamonovs, Mihailovs, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – R.Borisenko, Čirkovs, uzbrucēji – P.Borisenko, Kuļibaba, Feoktistovs.

Lai arī pirmā viesošanās Liepājā šosezon Leonīda Beresņeva vadītajai komandai bija neveiksmīga, paceltus īkšķus par interesantas komandas izveidošanu viņš noteikti ir pelnījis.